Feyenoord Rotterdam - RKC Waalwijk 3-0 (2-0). Liga holenderska - 34. kolejka Eredivisie

W meczu 34. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 16 maja, jedenastka Feyenoordu wygrała z Waalwijk 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie.

S. Berghuis 49'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków drużyna Feyenoordu wygrała 20 razy i zanotowała siedem porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Feyenoordu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Waalwijk była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie Lutsharel Geertruida został zastąpiony przez Tyrella Malacię.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Feyenoordu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Nicolai Joergensen. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Steven Berghuis.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w 43. minucie spotkania, gdy Jens Toornstra zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Drugą połowę drużyna Waalwijk rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cyrila Ngonge'a wszedł Finn Stokkers. Trener Waalwijk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lennerda Daneelsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sylla Sow.

Drugą połowę zespół Waalwijk rozpoczął w zmienionym składzie, za Anasa Tahiriego wszedł Sebbe Augustijns.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik ustalił Steven Berghuis. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Luisa Sinisterry.

Niedługo później trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Róbert Boženík, a murawę opuścił Nicolai Joergensen. Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Feyenoordu: Luis Sinisterra, Jens Toornstra, Steven Berghuis, na ich miejsce weszli: Mark Diemers, João Teixeira, Christian Conteh. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thijsa Oostinga, Paula Quastena zajęli: Thierry Lutonda, Hans Mulder. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Konstantinos Lamprou
22′ Lutsharel Geertruida
Paul Gerardus Quasten83′
 43′ 68′ Jens Toornstra
Richard van der Venne
Orkun Kökçü
Anas Tahiri46′
Achraf El Bouchataoui
Vurnon Anita
 49′ 85′ Steven Berghuis
Cyril Ngonge46′
 37′ 67′ Nicolai Joergensen
Sylla Sow46′
67′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Thijs Oosting74′
Justin Bijlow
Mike Grim
Ramón ten Hove
Etienne Vaessen
22′ Tyrell Malacia
Thierry Lutonda74′
Marcos Nicolás Senesi Barón
Hans Jorge Mulder83′
67′ Mark Diemers
Luuk Wouters
Leroy Fer
Sebbe Augustijns46′
68′ João Carlos Vilaça Teixeira
Yassin Oukili
67′ Róbert Boženík
Vitalie Damaşcan
85′ Christian Joe Conteh
Lennerd Daneels46′

Morad El Haddouti

Ola John

Finn Stokkers46′

Drużyna Feyenoordu była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.