Feyenoord Rotterdam - RKC Waalwijk 2-2 (1-2). Liga holenderska - 9. kolejka Eredivisie

W pojedynku 9. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 16 października, zespół Feyenoordu zremisował z Waalwijk 2-2 (1-2). Mecz na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie obejrzało 47 183 widzów.

9. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-10-16 16:30 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 47183 | Arbiter: Pol van Boekel
V. Anita 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Feyenoordu wygrała aż 21 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko siedem.

Od pierwszych minut jedenastka Feyenoordu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Waalwijk była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Feyenoordu otworzyli wynik. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Jens Toornstra.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 37. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jens Odgaard. Asystę przy golu zanotował Saïd Bakari.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Waalwijk przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu Vurnon Anita dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Jens Odgaard.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik ustalił Guus Til. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Marcos Senesi.

W 60. minucie Bryan Linssen został zmieniony przez Reissa Nelsona. Kibice Waalwijk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lennerda Daneelsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Saïd Bakari. Po chwili trener Feyenoordu postanowił wzmocnić formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Marcosa Senesiego. Na boisko wszedł Lutsharel Geertruida, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 76. minucie Guus Til został zmieniony przez Fredrika Aursnesa, co miało wzmocnić drużynę Feyenoordu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luuka Woutersa na Thierry'ego Lutondę w 79. minucie oraz Vurnona Anitę na Hansa Muldera w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Sześć minut później sędzia pokazał kartki Reissowi Nelsonowi, Fredrikowi Aursnesowi z Feyenoordu i Hansowi Mulderowi, Ahmedowi Toubie z zespołu gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Dario Van den Buijs
69′ Marcos Nicolás Senesi Barón
Ahmed Touba90′
Tyrell Malacia
Vurnon Anita  45′ 90′
 34′ Jens Toornstra
Juriën Godfried Juan Gaari
Alireza Jahan Bachsch
Jens Odgaard  37′
60′ Bryan Linssen
Saïd Bakari69′
Orkun Kökçü
Achraf El Bouchataoui69′
 47′ 76′ Guus Berend Til
Jens Teunckens
69′ Lutsharel Geertruida
Shawn Adewoye
Ramon Hendriks
Thierry Lutonda79′
76′ 90′ Fredrik Aursnes
Hans Jorge Mulder90′ 90′
João Carlos Vilaça Teixeira
Lars Nieuwpoort
Naoufal Bannis
Sebbe Augustijns
60′ 90′ Reiss Nelson
Ayman Azhil69′

Iliass Bel Hassani

Yassin Oukili

Lennerd Daneels69′

Finn Stokkers68′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Waalwijk w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.