Feyenoord Rotterdam - PEC Zwolle 1-0 (0-0). Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie

13 stycznia na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbyło się starcie 16. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Zwolle. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Feyenoordu 1-0.

L. Sinisterra 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Feyenoordu wygrała aż 14 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut jedenastka Feyenoordu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Zwolle była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Feyenoordu rozpoczął w zmienionym składzie, za Bryana Linssena, Marka Diemersa weszli Luis Sinisterra, Ridgeciano Haps.

Jedyną bramkę meczu dla Feyenoordu zdobył Luis Sinisterra w 64. minucie. W 65. minucie Jesper Drost został zmieniony przez Deana Huibertsa.

W tej samej minucie w drużynie Zwolle doszło do zmiany. Immanuel-Johannes Pherai wszedł za Mike van Duinena. W następstwie utraty bramki trener Zwolle postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Eliana Reijndersa i na pole gry wprowadził napastnika Virgila Misidjana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Feyenoordu: Lucas Pratto, Leroy Fer, na ich miejsce weszli: Nicolai Joergensen, Jordy Wehrmann. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brama van Polena, Pelle Clementa zajęli: Clint Leemans, Reza Ghoochannejhad.

Thomas Anton Rudolph Lam
46′ Mark Diemers
Yuta Nakayama
88′ Leroy Fer
Jesper Drost65′
Steven Berghuis
Eliano Reijnders65′
75′ Lucas David Pratto
Pelle Clement88′
46′ Bryan Linssen
Daijiro Chirino
46′ Ridgeciano Haps
Clint Leemans80′
88′ Jordy Wehrmann
Immanuel-Johannes Pherai65′
75′ Nicolai Joergensen
Rico Strieder
Luciano Narsingh
Thomas van den Belt
46′  64′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Reza Ghoochannejhad88′

Virgil Misidjan65′

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Feyenoordu w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.