Feyenoord Rotterdam - Fortuna Sittard 5-0 (2-0). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

5 grudnia na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbyło się spotkanie 15. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Fortuny. Mecz zakończył się zwycięstwem Feyenoordu 5-0.

A. Jahanbakhsh 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Feyenoordu wygrał aż 14 razy, zremisował raz, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w ósmej minucie spotkania, gdy Guus Til zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Bryan Linssen.

W 19. minucie arbiter ukarał kartką Iva Pinta, piłkarza gości.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Feyenoordu, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie kolejną bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Bryan Linssen. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Orkun Kökçü.

W 30. minucie Orkun Kökçü został zmieniony przez Alirezę Jahana. W 40. minucie kartkę dostał Fredrik Aursnes z Feyenoordu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie Bryan Linssen ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0. Przy strzeleniu gola asystował Fredrik Aursnes.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał George'owi Coksowi z jedenastki gości. Była to 60. minuta pojedynku. Trener Fortuny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tijanniego Noslina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Arianit Ferati.

Niedługo później Luis Sinisterra wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feyenoordu, strzelając kolejnego gola w 63. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Bryana Linssena.

Chwilę później trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Reiss Nelson, a murawę opuścił Guus Til. Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Feyenoordu: Bryan Linssen, Jens Toornstra, Luis Sinisterra, na ich miejsce weszli: Cyriel Dessers, Mark Diemers, Naoufal Bannis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mickaëla Tirpana, Matsa Seuntjensa zajęli: Andreas Samaris, Emil Hansson.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Alireza Jahan. Asystę przy bramce zaliczył Mark Diemers.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

George Frederick Cox60′
40′ Fredrik Aursnes
Tesfaldet Simon Tekie
82′ Jens Toornstra
Ben Rienstra
 63′ 82′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Deroy Duarte
30′ Orkun Kökçü
Arianit Ferati60′
 8′ 67′ Guus Berend Til
Zian Flemming
 26′, 52′ 67′ Bryan Linssen
Stijn Hogervorst
82′ Mark Diemers
Yiğit Emre Çeltik
82′ Naoufal Bannis
Richie Ephraim Musaba
Mimeirhel Benita
Andreas Samaris68′
67′ Cyriel Dessers
Samy Baghdadi
30′  89′ Alireza Jahan Bachsch
Emil Hansson84′
67′ Reiss Nelson
Ryan Nils Johansson

Toshio Lake

Tijanni Noslin60′

Bassala Sambou

Piłkarze Feyenoordu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Feyenoordu wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.