Feyenoord Rotterdam - FC Utrecht 1-1 (0-0). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

W pojedynku 10. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 29 listopada, zespół Feyenoordu zremisował z Utrechtem 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie.

M. van der Maarel 50'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Drużyna Feyenoordu wygrała aż 31 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko osiem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Feyenoordu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tuż po przerwie drużyna gości objęła prowadzenie. W 50. minucie Mark van der Maarel dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomagał Justin Hoogma.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Markowi van der Maarlowi z Utrechtu.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Lutsharel Geertruida. Asystę przy bramce zaliczył Marcos Senesi.

W 67. minucie arbiter ukarał kartką Jordego Wehrmanna, piłkarza Feyenoordu. Chwilę później trener Utrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Eljero Elia, a murawę opuścił Mimoun Mahi. W 70. minucie Bryan Linssen został zastąpiony przez Luciana Narsingha.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Feyenoordu postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Jordego Wehrmanna wszedł Eric Botteghin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Maarten Paes
 65′ Lutsharel Geertruida
Simon Gustafson
67′ 90′ Jordy Wehrmann
Sander van de Streek85′
Steven Berghuis
Joris van Overeem
84′ Nicolai Joergensen
Gyrano Kerk
70′ Bryan Linssen
Mimoun Mahi69′
Thijs Jansen
Eric Oelschlägel
Ramón ten Hove
Thijmen Joel Sander Nijhuis
90′ Eric Fernando Botteghin
Leon Guwara
Achraf El Bouchataoui
Christopher Emanuel Mamengi
84′ Naoufal Bannis
Sylian Aldren Mokono79′
70′ Luciano Narsingh