Feyenoord Rotterdam - FC Emmen 1-1 (1-0). Liga holenderska - 27. kolejka Eredivisie

20 marca na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbyło się starcie 27. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Emmen. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

M. de Leeuw 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Feyenoordu wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie kartkę dostał Luis Sinisterra z drużyny gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Orkun Kökçü wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feyenoordu, strzelając gola w 37. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Bryan Linssen.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Nick Bakker, piłkarz Emmen. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Feyenoordu.

W 58. minucie Luka Adžić został zmieniony przez Nikolaiego Laursena. Po chwili trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Nicolai Joergensen, a murawę opuścił João Teixeira. W 79. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Michael de Leeuw. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 81. minucie Bryan Linssen został zmieniony przez Róberta Boženíka, a za Luisa Sinisterrę wszedł na boisko Aliou Balde, co miało wzmocnić zespół Feyenoordu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jariego Vlaka na Robberta de Vosa. Trener Emmen postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Sergia Penę i na pole gry wprowadził napastnika Paula Gladona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Caner Cavlan
67′ João Carlos Vilaça Teixeira
Jari Vlak82′
 37′ Orkun Kökçü
Kerim Frei Koyunlu
Jens Toornstra
Luka Adžić58′
Steven Berghuis
Lucas Bernadou
81′ Bryan Linssen
Sergio Fernando Pena Flores87′
24′ 81′ Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Michael Jeroen Maarten Michiel de Leeuw  79′ (k.)
Ricardo van Rhijn
81′ Aliou Badara Baldé
Hilal Ben Moussa
81′ Róbert Boženík
Robbert de Vos82′
67′ Nicolai Joergensen
Didier Jeanpier La Torre Arana
Lucas David Pratto
Simon Hjalmar Friedel Tibbling

Paul Gladon87′

Marko Kolar

Nikolai Rohde Laursen58′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.