Feyenoord Rotterdam - Ajax Amsterdam 0-3 (0-1). Liga holenderska - 32. kolejka Eredivisie

W starciu 32. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 9 maja, drużyna Feyenoordu przegrała z AFC Ajax 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie.

M. Kudus 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Drużyna AFC Ajax wygrała aż 32 razy, zremisowała 17, a przegrała tylko siedem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Leroyowi Ferowi z drużyny gospodarzy.

W 21. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Feyenoordu Marcos Senesi. W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tyrella Malacię z Feyenoordu, a w 44. minucie Edsona Alvareza z drużyny przeciwnej.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Edson Alvarez osłabiając zespół AFC Ajax. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 44. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AFC Ajax.

Trener AFC Ajax postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mohammed Kudus, a murawę opuścił Sébastien Haller. Mohammed Kudus bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na drugą połowę zespół AFC Ajax wyszedł w zmienionym składzie, za Noussaira Mazraouiego wszedł Perr Schuurs.

Tyrell Malacia z Feyenoordu w 60. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 38. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się Feyenoordowi w tym sezonie, pojawił się Ridgeciano Haps, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Róberta Boženíka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 67. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Feyenoordu Ridgeciano Haps. W 72. minucie Devyne Rensch został zmieniony przez Seana Klaibera.

Między 72. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Feyenoordu: Orkun Kökçü, Bryan Linssen, na ich miejsce weszli: Nicolai Joergensen, Lucas Pratto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryana Gravenbercha, Antony'ego zajęli: Jurgen Ekkelenkamp, David Neres. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Lisandrowi Martínezowi z AFC Ajax. Była to 79. minuta pojedynku.

Niedługo później Mohammed Kudus wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax, strzelając kolejnego gola w 79. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Dušan Tadić.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Jurriën David Norman Timber
21′ (samob.) Marcos Nicolás Senesi Barón
Lisandro Martínez79′
38′ 60′ Tyrell Malacia
Devyne Fabian Jairo Rensch72′
João Carlos Vilaça Teixeira
Edson Alvarez44′ 45′
73′ Orkun Kökçü
Antony Matheus dos Santos76′
45′ (k.) 14′ Leroy Fer
Dušan Tadić
79′ Bryan Linssen
Ryan Jiro Gravenberch72′
62′ Róbert Boženík
Kjell Scherpen
62′ 67′ (samob.) Ridgeciano Delano Haps
Mohammed Kudus46′  79′
73′ Nicolai Joergensen
Kenneth Ina Dorothea Taylor
79′ Lucas David Pratto
Brian Ebenezer Adjei Brobbey

Oussama Idrissi

David Neres Campos76′

Lassina Chamste Soudine Franck Traoré

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki i jednej czerwonej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół AFC Ajax w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.