FC Utrecht - VVV Venlo 3-1 (0-0). Liga holenderska - 22. kolejka Eredivisie

14 lutego na Stadionie Galgenwaard odbyło się spotkanie 22. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Utrechtu i Venlo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Utrechtu 3-1.

G. Giakoumakis 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Utrechtu wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszej połowie drużyna Utrechtu mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 32. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Utrechtu.

W 56. minucie Joris van Overeem zastąpił Barta Ramselaara. W tej samej minucie trener Utrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Moussa Sylla, a murawę opuścił Adrián Dalmau.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Arjan Swinkels z Venlo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Kristophera Da Gracę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Mimoun Mahi wszedł za Othmane'a Boussaida.

Tymczasem to piłkarze Utrechtu otworzyli wynik. W 61. minucie Mimoun Mahi dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Moussa Sylla.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Utrechtu w 85. minucie spotkania, gdy Bart Ramselaar zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Hidde ter Avest. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia gola kontaktowego strzelił z karnego Georgios Giakoumakis. To już dwudzieste drugie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Utrechtu, zdobywając kolejną bramkę. Cztery minuty później Mimoun Mahi ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Barta Ramselaara.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Leon Guwara
32′ (k.) Adam Maher
Christos Donis75′
56′ Joris van Overeem
Vito van Crooij
Sander van de Streek
Anastasios Donis67′
Gyrano Kerk
Danny Post
56′ Adrián Dalmau Vaquer
Zinédine Machach
56′ Othmane Boussaid
Simon Janssen
56′  85′ Bart Ramselaar
Meritan Shabani
Odysseus Velanas
Jafar Arias75′
Remco Balk
Torino Hunte
56′  61′, 90′ Mimoun Mahi
Josua John67′
56′ Moussa Sylla
Yahcuroo Roemer

Zespół Utrechtu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Venlo w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.