FC Utrecht - SC Heerenveen 2-1 (1-1). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

23 października na Stadionie Galgenwaard odbyło się spotkanie 10. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Utrechtu i Heerenveenu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Utrechtu 2-1. Na stadionie zasiadło 21 875 widzów.

10. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-10-23 18:45 | Stadion: Stadion Galgenwaard | Widzów: 21875 | Arbiter: Jochem Kamphuis
W. Janssen 23' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 60 starć jedenastka Utrechtu wygrała 23 razy i zanotowała 21 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Utrechtu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie Moussa Sylla dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomagał Django Warmerdam.

W 23. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Utrechtu Willem Janssen. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Rodneyowi Kongolowi z Heerenveenu. Była to 34. minuta pojedynku.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 48. minucie kartkę dostał Mark van der Maarel z zespołu gospodarzy. W 64. minucie Mark van der Maarel został zmieniony przez Hidde ter Avesta.

W tej samej minucie w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Alexander van de Streek wszedł za Othmane'a Boussaida. Trener Utrechtu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Quintena Timbera i na pole gry wprowadził napastnika Remca Balka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Niedługo później trener Heerenveenu postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Arjena van der Heidego. Na boisko wszedł Henk Veerman, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Utrechtu w 80. minucie spotkania, gdy Alexander van de Streek zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Hidde ter Avest.

Między 82. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Heerenveenu: Rodney Kongolo, Anthony Musaba, Siem de Jong, na ich miejsce weszli: Rami Al Hajj, Erik Nygren, Hamdi Akujobi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Moussy Sylli, Mike van der Hoorna zajęli: Mohamed Mallahi, Benaissa Benamar. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Xavier Mous
48′ 64′ Mark van der Maarel
Milan Fabrizio van Ewijk
88′ Mike van der Hoorn
Ibrahim Dresevic
23′ (samob.) Willem Marco Janssen
Nick Bakker
Django Warmerdam
Rami Kaib
Adam Maher
Rodney Nkele Kongolo34′ 85′
64′ Othmane Boussaid
Anthony Tite Musaba85′
 21′ 82′ Moussa Sylla
Arjen van der Heide75′
64′ Quinten Ryan Crispito Timber
Jaimy Kroesen
88′ Benaissa Benamar
Syb van Ottele
64′ Hidde Willem ter Avest
Timo Zaal
Arthur Zagre
Hamdi Akujobi90′
64′  80′ Alexander Gerard van de Streek
Rami Al Hajj85′
Joris van Overeem
Djenahro Nunumete
64′ Remco Balk
Jan Ras
Adrián Dalmau Vaquer
Erik Benjamin Nygren85′
82′ Mohamed Mallahi
Henk Veerman75′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Utrechtu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.