FC Utrecht - Feyenoord Rotterdam 1-2 (1-1). Liga holenderska - 29. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 11 kwietnia, drużyna Utrechtu przegrała z Feyenoordem 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Galgenwaard.

S. Berghuis 57'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 meczów zespół Feyenoordu wygrał 31 razy i zanotował osiem porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Feyenoordu Leroy Fer.

W 27. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Utrechtu Simon Gustafson. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Eric Botteghin z Feyenoordu. Była to 35. minuta pojedynku.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Utrechtu rozpoczął w zmienionym składzie, za Djanga Warmerdama wszedł Giovanni Troupée. Trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Luis Sinisterra, a murawę opuścił Eric Botteghin.

Trzeba było trochę poczekać, aby Steven Berghuis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feyenoordu, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie starcia. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luis Sinisterra.

W 58. minucie Leroy Fer został zmieniony przez João Teixeirę. W następstwie utraty bramki trener Utrechtu postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Jorisa van Overeema i na pole gry wprowadził napastnika Adriána Dalmaua, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Simon Gustafson został zmieniony przez Moussę Syllę, a za Hidde ter Avesta wszedł na boisko Eljero Elia, co miało wzmocnić jedenastkę Utrechtu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Justina Bijlowa na Nicka Marsmana w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Justin Bijlow90′
76′ Hidde ter Avest
Lutsharel Geertruida
Mark van der Maarel
Urosz Spajić
Willem Marco Janssen
Marcos Nicolás Senesi Barón
46′ Django Warmerdam
Tyrell Malacia
Adam Maher
Eric Fernando Botteghin35′ 46′
65′ Joris van Overeem
Jens Toornstra
27′ (samob.) 65′ Simon Gustafson
Ridgeciano Haps
46′ Giovanni Troupée
Róbert Boženík
65′ Adrián Dalmau Vaquer
Lucas David Pratto
76′ Eljero George Rinaldo Elia
Luis Fernando Sinisterra Lucumí46′
65′ Moussa Sylla

Arbiter nie ukarał zawodników Utrechtu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Utrechtu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.