FC Utrecht - FC Groningen 1-0 (0-0). Liga holenderska - Eredivisie

19 maja na Stadionie Galgenwaard odbył się mecz rozgrywek holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Utrechtu a Groningen. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Utrechtu 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 3,000 widzów.

Holandia - Eredivisie
2021-05-19 18:45 | Stadion: Stadion Galgenwaard | Widzów: 3000 | Arbiter: Danny Makkelie
FC Utrecht
FC Groningen
1
0
S. Gustafson 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 59 pojedynków jedenastka Utrechtu wygrała 24 razy i zanotowała 17 porażek oraz 18 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Groningen i jedną drużynie przeciwnej.

W 49. minucie za Barta van Hintuma wszedł Daniël van Kaam. W 62. minucie kartkę obejrzał Ramon Lundqvist z zespołu gości.

W tej samej minucie w jedenastce Utrechtu doszło do zmiany. Bart Ramselaar wszedł za Othmane'a Boussaida. Trener Groningen postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Ahmeda El Messaoudiego i na pole gry wprowadził napastnika Jørgena Stranda, który w bieżącym sezonie ma na koncie dziewięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Mohameda El Hankouriego, piłkarza gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Utrechtu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie wynik ustalił Simon Gustafson.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Sander van de Streek, zawodnik Utrechtu. A trener Utrechtu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mimouna Mahiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Gyrano Kerk.

Arjen Robben
 77′ Simon Gustafson
Alessio da Cruz86′
89′ Gyrano Kerk
Mohamed El Hankouri75′ 86′
84′ Sander van de Streek
Ramon Pascal Lundqvist62′ 85′
20′ 62′ Othmane Boussaid
Sam Francis Schreck
62′ Bart Ramselaar
Patrick Joosten86′
89′ Mimoun Mahi
Jørgen Strand Larsen70′
Moussa Sylla

Zespół Utrechtu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Utrechtu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Groningen w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.