FC Groningen - Willem II Tilburg 1-0 (0-0). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

W pojedynku 10. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 29 listopada, zespół Groningen wygrał z Willemem II 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Hitachi Capital Mobility Stadium.

10. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-11-29 14:30 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Arbiter: Martin van den Kerkhof
FC Groningen
Willem II Tilburg
1
0
A. El Messaoudi 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 meczów jedenastka Willemu II wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Görkemowi Sağlamowi z jedenastki gości. Była to 45. minuta meczu.

Trener Groningen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Tomáš Suslov, a murawę opuścił Joël van Kaam.

Jedynego gola meczu strzelił Ahmed El Messaoudi dla zespołu Groningen. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tomáš Suslov.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Groningen doszło do zmiany. Mohamed El Hankouri wszedł za Patricka Joostena. W 81. minucie Jørgen Strand został zastąpiony przez Alessia da Cruza. Trener Willemu II postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Görkema Sağlama i na pole gry wprowadził napastnika Matsa Köhlerta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 87. minucie w drużynie Groningen doszło do zmiany. Migue Leal wszedł za Gabriela Gudmundssona.

Jordens Peters
87′ Gabriel Gudmundsson
Paddy Miquel Nelom
 63′ Ahmed El Messaoudi
Görkem Sağlam45′ 84′
Daniël van Kaam
Mike Trésor Ndayishimiye
Azor Matusiwa
Pol Llonch Puyalto
46′ Joël van Kaam
Ché Nunnely
81′ Jørgen Strand Larsen
Vangelis Pavlidis
81′ Patrick Joosten
Paul Gladon
Nigel Bertrams
Connor van den Berg
Jan de Boer
Freek Heerkens
87′ Miguel Ángel Leal Díaz
John Yeboah Zamora
81′ Alessio da Cruz

81′ Mohamed El Hankouri

46′ Tomáš Suslov

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Willemu II pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Willemu II w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.