FC Groningen - Twente Enschede 2-2 (0-2). Liga holenderska - 17. kolejka Eredivisie

W meczu 17. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna Groningen zremisowała z Twente 2-2 (0-2). Starcie odbyło się na Hitachi Capital Mobility Stadium.

17. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-01-17 14:30 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Arbiter: Kevin Blom
T. van Leeuwen 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 spotkań jedenastka Twente wygrała 23 razy i zanotowała 13 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Dario Dumić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Twente, zdobywając bramkę w 12. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Gijs Smal.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Twente w 22. minucie spotkania, gdy Thijs van Leeuwen strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Luka Ilić.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Groningen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alessia da Cruza, Tomáša Suslova, Azora Matusiwa weszli Ramon Lundqvist, Daniël van Kaam, Sam Schreck. Także w jedenastce Twente w czasie przerwy zaszły zmiany, za Tyronne Ebuehiego wszedł Julio Pleguezuelo.

Zawodnicy Groningen odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Ahmed El Messaoudi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Ramon Lundqvist.

W 53. minucie kartkę dostał Thijs van Leeuwen z drużyny gości. W 60. minucie Danilo zastąpił Nathangela Markela. W tej samej minucie w jedenastce Twente doszło do zmiany. Issah Abass wszedł za Thijsa van Leeuwena.

W 64. minucie arbiter ukarał kartką Sama Schrecka, zawodnika gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Groningen przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Jørgen Strand wyrównał wynik meczu. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Gabriela Gudmundssona.

W 78. minucie sędzia pokazał kartkę Issahowi Abassowi, zawodnikowi Twente. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Twente doszło do zmiany. Wout Brama wszedł za Godfrieda Roemeratoego. Na murawie, jak to często zdarzało się Groningen w tym sezonie, pojawił się Migue Leal, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 86. minucie Damila Dankerluiego.

W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w jedenastce Groningen za Ahmeda El Messaoudiego wszedł Remco Balk, a w drużynie Twente Queensy Wensley zmienił Jesse'a Boscha. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Joël Drommel
86′ Damil Dankerlui
Gijs Smal
46′ Azor Matusiwa
Godfried Roemeratoe81′
46′ Alessio da Cruz
Thijs van Leeuwen  22′ 53′ 60′
Mohamed El Hankouri
Queensy Miquel Saymon Wensley86′
 47′ 86′ Ahmed El Messaoudi
Ramiz Larbi Zerrouki
46′ Tomáš Suslov
Luka Ilić
 66′ Jørgen Strand Larsen
Nathangelo Alexandro Markelo60′
86′ Miguel Ángel Leal Díaz
Julio José Pleguezuelo Selva46′
46′ Ramon Pascal Lundqvist
Jesse Bosch86′
46′ 64′ Sam Francis Schreck
Wout Brama81′
46′ Daniël van Kaam
Max Bruns
86′ Remco Balk
Casper Staring
Kian Slor
Issah Abass60′ 78′
Joël van Kaam
Daan Rots

Przewaga zespołu Groningen w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Groningen, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.