FC Groningen - Sparta Rotterdam 1-2 (0-1). Liga holenderska - 31. kolejka Eredivisie

W meczu 31. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 2 maja, zespół Groningen przegrał ze Spartą 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Hitachi Capital Mobility Stadium.

T. Beugelsdijk 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka Groningen wygrała 13 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Sparty nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie Abdoulrahmane Harroui dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Aaron Meijers.

W 37. minucie kartkę dostał Aaron Meijers, zawodnik Sparty. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sparty.

Drugą połowę drużyna Groningen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Wessela Dammersa wszedł Daniël van Kaam.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tom Beugelsdijk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sparty, strzelając kolejnego gola w 56. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Mohamed El Hankouri z Groningen. Była to 58. minuta meczu.

W 60. minucie Patrick Joosten został zmieniony przez Arjena Robbena. Chwilę później trener Groningen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Ramon Lundqvist, a murawę opuścił Jørgen Strand. Ramon Lundqvist nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie w zespole Groningen doszło do zmiany. Paulos Abraham wszedł za Barta van Hintuma.

A trener Sparty wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Redę Kharchoucha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mario Engels. W 82. minucie Tomáš Suslov został zmieniony przez Damila Dankerluiego, co miało wzmocnić jedenastkę Groningen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Larosa d'Encarnação na Deroya Duartego.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Ramon Lundqvist.

W 89. minucie w drużynie Sparty doszło do zmiany. Emanuel Emegha wszedł za Bryana Smeetsa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Dirk Abels
46′ Wessel Dammers
Tom Beugelsdijk  56′
Ko Itakura
Adil Auassar
61′ Bart van Hintum
Aaron Meijers37′
Ahmed El Messaoudi
Abdoulrahmane Harroui  27′
58′ Mohamed El Hankouri
Sven Mijnans
60′ Patrick Joosten
Mario Engels73′
Azor Matusiwa
Laros d'Encarnação Duarte83′
82′ Tomáš Suslov
Bryan George Jeffrey Smeets89′
61′ Jørgen Strand Larsen
Lennart Thy
Jan de Boer
Michael Fabrie
Per Kristian Worre Bråtveit
Benjamin van Leer
82′ Damil Serena Dankerlui Wadilie
Michael Gonçalves Pinto
Miguel Ángel Leal Díaz
Michaël Heylen
61′  87′ Ramon Pascal Lundqvist
Delano Vianello
46′ Daniël van Kaam
Bart Vriends
61′ Paulos Abraham
Wouter Burger
Thijs Dallinga
Deroy Duarte83′
60′ Arjen Robben
Emanuel Emegha89′

Reda Kharchouch73′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Groningen w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.