FC Groningen - SC Heerenveen 0-2 (0-0). Liga holenderska - 29. kolejka Eredivisie

11 kwietnia na Hitachi Capital Mobility Stadium odbył się mecz 29. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Groningen i Heerenveenu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Heerenveenu 2-0.

29. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-04-11 14:30 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Arbiter: Dennis Higler
FC Groningen
SC Heerenveen
0
2
H. Veerman 71'
T. Halilović 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Jedenastka Heerenveenu wygrała aż 23 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 11.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Mike te z Groningen. Była to 42. minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka Heerenveenu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ramiego Kaiba wszedł Lucas Woudenberg. A trener Groningen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Patricka Joostena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tomáš Suslov.

Trener Heerenveenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Rami Hajal, a murawę opuścił Siem de Jong.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Heerenveenu w 71. minucie spotkania, gdy Henk Veerman strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 78. minucie Alessio da Cruz został zmieniony przez Arjena Robbena.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Heerenveenu, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie wynik ustalił Tibor Halilović. Asystę zanotował Joey Veerman.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Heerenveenu doszło do zmiany. Rodney Kongolo wszedł za Lasse Schoenego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Erwin Mulder
42′ Mike te Wierik
Sherel Floranus
85′ Wessel Dammers
Jan Paul van Hecke
Ko Itakura
Ibrahim Dresevic
Gabriel Gudmundsson
Rami Kaib46′
78′ Ahmed El Messaoudi
Lasse Schoene87′
Mohamed El Hankouri
Joey Veerman
78′ Alessio da Cruz
Siem de Jong62′
Daniël van Kaam
Mitchell van Bergen
46′ Tomáš Suslov
Sieben Dewaele
78′ Ramon Pascal Lundqvist
Rami Hajal62′
Sam Francis Schreck
Rodney Nkele Kongolo87′
85′ Paulos Abraham
Syb van Ottele
46′ Patrick Joosten
Erik Benjamin Nygren
78′ Arjen Robben
Arjen van der Heide

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Groningen przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Heerenveenu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.