FC Groningen - PEC Zwolle 1-0 (1-0). Liga holenderska - 22. kolejka Eredivisie

13 lutego na Hitachi Capital Mobility Stadium odbył się pojedynek 22. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Groningen i Zwolle. Mecz zakończył się zwycięstwem Groningen 1-0.

22. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-02-13 12:00 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Arbiter: Jeroen Manschot
FC Groningen
PEC Zwolle
1
0
J. Larsen 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Groningen wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Jørgen Strand dla drużyny Groningen. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gabriel Gudmundsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Groningen.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mike te z Groningen, a w 51. minucie Immanuela-Johannesa Pheraiego z drużyny przeciwnej. W 59. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pelle Clement osłabiając tym samym drużynę Zwolle.

W 63. minucie Mustafa Saymak został zastąpiony przez Kennetha Paala. W tej samej minucie w zespole Zwolle doszło do zmiany. Dean Huiberts wszedł za Thomasa Buitinka. Kibice Zwolle nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eliana Reijndersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Immanuel-Johannes Pherai.

W 78. minucie w drużynie Groningen doszło do zmiany. Paulos Abraham wszedł za Alessia da Cruza. W tej samej minucie trener Groningen postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Tomáša Suslova wszedł Damil Dankerlui, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 83. minucie Virgil Misidjan został zmieniony przez Jespera Drosta, co miało wzmocnić zespół Zwolle. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jørgena Stranda na Wessela Dammersa.

Xavier Mous
48′ Mike te Wierik
Pelle Clement59′
78′ Alessio da Cruz
Immanuel-Johannes Pherai51′ 71′
Ramon Pascal Lundqvist
Virgil Misidjan83′
78′ Tomáš Suslov
Thomas Buitink63′
 16′ 90′ Jørgen Strand Larsen
Benson Manuel Hedilazio
Jan de Boer
Nigel Bertrams
Per Kristian Worre Bråtveit
Mike Hauptmeijer
90′ Wessel Dammers
Daijiro Chirino
78′ Damil Dankerlui
Marc Olivier Doue
Miguel Ángel Leal Díaz
Kenneth Paal63′
Sam Francis Schreck
Jesper Drost83′
78′ Paulos Abraham