FC Groningen - Fortuna Sittard 1-0 (0-0). Liga holenderska - 24. kolejka Eredivisie

28 lutego na Hitachi Capital Mobility Stadium odbyło się spotkanie 24. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Groningen i Fortuny. Mecz zakończył się zwycięstwem Groningen 1-0.

24. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-02-28 14:30 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Arbiter: Jannick van der Laan
FC Groningen
Fortuna Sittard
1
0
P. Abraham 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Groningen wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 23. minucie Piet Velthuizen został zastąpiony przez Alexeia Koşeleva.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Groningen: Mohamedowi El Hankouriemu w 29. i Samowi Schreckowi w 34. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Groningen wyszedł w zmienionym składzie, za Jørgena Stranda wszedł Paulos Abraham.

Jedyną bramkę meczu dla Groningen zdobył Paulos Abraham w 50. minucie. Bramka padła po podaniu Tomáša Suslova.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Groningen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Ramon Lundqvist, a murawę opuścił Tomáš Suslov. W tej samej minucie w jedenastce Groningen doszło do zmiany. Wessel Dammers wszedł za Sama Schrecka. A kibice Fortuny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emila Hanssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lisandro Semedo.

W 86. minucie Roel Janssen został zmieniony przez Thibauda Verlindena, co miało wzmocnić drużynę Fortuny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda El Hankouriego na Patricka Joostena oraz Daniëla van Kaama na Kiana Slora. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Wessel Dammers z Groningen. Była to 90. minuta pojedynku.

George Cox
34′ 73′ Sam Francis Schreck
Tesfaldet Tekie
Alessio da Cruz
Ben Rienstra
29′ 89′ Mohamed El Hankouri
Zian Flemming
90′ Daniël van Kaam
Lisandro Pedro Varela Semedo74′
73′ Tomáš Suslov
Sebastian Polter
46′ Jørgen Strand Larsen
Mats Seuntjens
Jan de Boer
Alexei Koşelev23′
Per Kristian Worre Bråtveit
Joshua Jonas Wehking
73′ 90′ Wessel Dammers
Clint Essers
Miguel Ángel Leal Díaz
Lazaros Rota
73′ Ramon Pascal Lundqvist
Mike Johannes Hendrikus Josephus van Beijnen
46′  50′ Paulos Abraham
Dario Van den Buijs
89′ Patrick Joosten
Nassim El Ablak
90′ Kian Slor
Arian Kastrati
Joël van Kaam
Samuel Moutoussamy

Thibaud Verlinden86′

Dimitrios Emmanouilidis

Emil Hansson74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Fortuny żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka Groningen w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.