FC Groningen - Feyenoord Rotterdam 0-0. Liga holenderska - 21. kolejka Eredivisie

W meczu 21. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 24 lutego, drużyna Groningen zremisowała z Feyenoordem 0-0. Starcie odbyło się na Hitachi Capital Mobility Stadium.

21. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-02-24 18:45 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Arbiter: Martin van den Kerkhof
FC Groningen
Feyenoord Rotterdam
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki zespół Feyenoordu wygrał 27 razy i zanotował 13 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut zespół Feyenoordu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Groningen była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie Gabriel Gudmundsson zastąpił Migue Leala. W 65. minucie w drużynie Groningen doszło do zmiany. Paulos Abraham wszedł za Jørgena Stranda.

W tej samej minucie trener Groningen postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Tomáša Suslova wszedł Damil Dankerlui, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Niedługo później trener Feyenoordu postanowił wzmocnić formację obronną i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Barta Nieuwkoopa. Na boisko wszedł Lutsharel Geertruida, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 81. minucie Orkun Kökçü został zmieniony przez Marka Diemersa, a za Bryana Linssena wszedł na boisko Róbert Boženík, co miało wzmocnić drużynę Feyenoordu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda El Hankouriego na Sama Schrecka oraz Ramona Lundqvista na Wessela Dammersa.

Marcos Nicolás Senesi Barón
87′ Mohamed El Hankouri
Tyrell Malacia
87′ Ramon Pascal Lundqvist
Jens Toornstra
65′ Tomáš Suslov
Orkun Kökçü81′
Alessio da Cruz
Leroy Fer
52′ Gabriel Gudmundsson
Steven Berghuis
Daniël van Kaam
Bryan Linssen81′
65′ Jørgen Strand Larsen
Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Jan de Boer
Ramón ten Hove
Per Kristian Worre Bråtveit
Tein Troost
87′ Wessel Dammers
Lutsharel Geertruida76′
65′ Damil Dankerlui Wadilie
Ridgeciano Haps
52′ Miguel Ángel Leal Díaz
Urosz Spajić
87′ Sam Francis Schreck
Mark Diemers81′
65′ Paulos Abraham