FC Emmen - Vitesse Arnhem 1-4 (0-2). Liga holenderska - 17. kolejka Eredivisie

W pojedynku 17. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 16 stycznia, drużyna Emmen przegrała z Vitesse 1-4 (0-2). Spotkanie odbyło się na De Oude Meerdijk.

P. Vroegh 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Vitesse wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Vitesse otworzyli wynik. W drugiej minucie Thomas Buitink dał prowadzenie swojej drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitesse w dziewiątej minucie spotkania, gdy Oussama Tannane zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Armando Broja.

W 28. minucie Marko Kolar został zastąpiony przez Hilala Ben Moussę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Armando Broja wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitesse, strzelając kolejnego gola w 49. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Oussama Tannane.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Riechedlemu Bazoerowi z zespołu gości.

Zawodnicy Emmen szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie gola pocieszenia strzelił Michael Michiel. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Thomasowi Brunsowi, zawodnikowi Vitesse. Chwilę później trener Vitesse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Patrick Vroegh, a murawę opuścił Thomas Bruns. Patrick Vroegh spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maximiliana Wittka z Vitesse, a w 79. minucie Keziaha Veendorpa z drużyny przeciwnej.

Kibice Emmen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anca Jansena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sergio Pena. W 81. minucie Donis Avdijaj został zmieniony przez Denisa Granečnego, co miało wzmocnić jedenastkę Emmen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oussamę Tannane'a na Idrissę Touré. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Emmen: Nickowi Bakkerowi w 85. i Jariemu Vlakowi w 87. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 1-4 w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zdobył Patrick Vroegh. Asystę zaliczył Daan Huisman.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Elazar Dasa
79′ Keziah Veendorp
Danilho Raimundo Doekhi
85′ Nick Bakker
Jacob Vandsø Rasmussen
Caner Cavlan
Maximilian Wittek72′ 77′
Simon Hjalmar Friedel Tibbling
Riechedly Bazoer57′
28′ Marko Kolar
Thomas Bruns64′ 67′
81′ Donis Avdijaj
Matusz Bero
70′ Lucas Bernadou
Oussama Tannane  9′ 88′
81′ Sergio Fernando Pena Flores
Armando Broja  49′ 77′
 58′ Michael Jeroen Maarten Michiel de Leeuw
Enzo Cornelisse
81′ Denis Granečný
Tomáš Hájek
28′ Hilal Ben Moussa
Million Manhoef77′
Robbert de Vos
Alois Dominik Oroz
Aron Timmerman
Daan Huisman68′
70′ 87′ Jari Vlak
Idrissa Touré88′
81′ Anco Jansen
Patrick Vroegh67′  90′
Nikolai Rohde Laursen
Hillary Chukwah Gong
Sekou Sidibe
Oussama Darfalou77′

Ikoma Loïs Openda

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół Emmen wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.