FC Emmen - Twente Enschede 1-4 (0-3). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

9 stycznia na De Oude Meerdijk odbyło się starcie 15. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Emmen i Twente. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Twente 4-1.

J. Bosch 42'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Twente nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie Václav Černý dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki asystował Jayden Oosterwolde.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Twente, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Queensy Wensley. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Václava Černego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Twente w 42. minucie spotkania, gdy Jesse Bosch zdobył trzecią bramkę. Ponownie asystę zaliczył Jayden Oosterwolde.

Zawodnicy Emmen odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie bramkę pocieszenia zdobył Miguel Araujo.

W 63. minucie za Queensego Wensleya wszedł Danilo.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Václav Černý z Twente. Asystę przy bramce zanotował Danilo.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jesse'owi Boschowi z drużyny gości. Była to 66. minuta spotkania. Po chwili trener Emmen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Anca Jansena. Na boisko wszedł Nikolai Laursen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole Emmen doszło do zmiany. Donis Avdijaj wszedł za Sergia Penę.

Po chwili trener Twente postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Thijs van Leeuwen, a murawę opuścił Václav Černý. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Tyronne Ebuehi89′
 59′ Miguel Gianpierre Araujo Blanco
Jesse Bosch  42′ 66′ 89′
73′ Sergio Fernando Pena Flores
Ramiz Larbi Zerrouki
Keziah Veendorp
Václav Černý  16′, 63′ 79′
73′ Anco Jansen
Gijs Smal
73′ Donis Avdijaj
Thijs van Leeuwen79′
73′ Nikolai Rohde Laursen
Danilo Pereira da Silva63′
Sekou Sidibe
Daan Rots79′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Emmen żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Twente w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.