FC Emmen - PEC Zwolle 3-2 (2-1). Liga holenderska - 23. kolejka Eredivisie

20 lutego na De Oude Meerdijk odbył się pojedynek 23. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Emmen i Zwolle. Starcie zakończyło się zwycięstwem Emmen 3-2.

Y. Nakayama 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Zwolle wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thomasa Rudolpha ze Zwolle, a w 26. minucie Glenna Bijla z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Emmen w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Luka Adžić.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 40. minucie gola wyrównującego strzelił Bram van Polen. W zdobyciu bramki pomógł Manuel Benson.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie Michael Michiel dał prowadzenie swojej jedenastce. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jari Vlak.

Na drugą połowę drużyna Zwolle wyszła w zmienionym składzie, za Rica Striedera wszedł Dean Huiberts. Kibice Zwolle nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rezę Ghoochannejhada. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Eliano Reijnders. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

W 60. minucie za Thomasa Buitinka wszedł Immanuel-Johannes Pherai.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Emmen w 70. minucie spotkania, gdy Jari Vlak zdobył trzecią bramkę. W 71. minucie w jedenastce Zwolle doszło do zmiany. Jesper Drost wszedł za Mustafę Saymaka.

W tej samej minucie trener Emmen postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nikolai Laursen, a murawę opuścił Luka Adžić. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Emmen doszło do zmiany. Hilal Ben Moussa wszedł za Lucasa Bernadou. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Canerowi Cavlanowi z zespołu gospodarzy. Była to 87. minuta meczu.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 88. minucie wynik ustalił Yuta Nakayama. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Manuel Benson.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku w jedenastce Emmen doszło do zmiany. Keziah Veendorp wszedł za Canera Cavlana. Zespołowi Zwolle zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Emmen.

Xavier Mous
26′ Glenn Bijl
Bram van Polen  40′
Miguel Gianpierre Araujo Blanco
Thomas Anton Rudolph Lam23′
Nick Bakker
Yuta Nakayama  88′
87′ 90′ Caner Cavlan
Kenneth Paal
 70′ Jari Vlak
Mustafa Saymak71′
Kerim Frei Koyunlu
Virgil Misidjan
 36′ 71′ Luka Adžić
Manuel Benson Hedilazio
77′ Lucas Bernadou
Rico Strieder46′
Sergio Fernando Pena Flores
Eliano Reijnders60′
 45′ Michael Jeroen Maarten Michiel de Leeuw
Marc Olivier Doue
90′ Keziah Veendorp
Rav van den Berg
77′ Hilal Ben Moussa
Reza Ghoochannejhad60′
71′ Nikolai Rohde Laursen

Drużyna Emmen zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Zwolle przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Zwolle w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.