FC Emmen - FC Utrecht 2-3 (2-1). Liga holenderska - 14. kolejka Eredivisie

22 grudnia na De Oude Meerdijk odbyło się starcie 14. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Emmen i Utrechtu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Utrechtu 3-2.

Adrián Dalmau 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Emmen wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Emmen próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Utrechtu otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Eljero Elia. Asystę zanotował Sander van de Streek.

Prawie natychmiast Miguel Araujo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Emmen, strzelając gola w 27. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Emmen w 43. minucie spotkania, gdy Lucas Bernadou zdobył drugą bramkę.

Trener Utrechtu postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Barta Ramselaara i na pole gry wprowadził napastnika Adriána Dalmaua. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 60. minucie gola wyrównującego strzelił Joris van Overeem.

W 69. minucie za Marka Kolara wszedł Sekou Sidibe. W tej samej minucie w zespole Emmen doszło do zmiany. Donis Avdijaj wszedł za Anca Jansena.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 2-3 w 75. minucie zdobył Adrián Dalmau. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Gyrano Kerk.

W 76. minucie Eljero Elia został zmieniony przez Moussę Syllę, co miało wzmocnić drużynę Utrechtu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicka Bakkera na Bena Scholtego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Mark van der Maarel
 27′ Miguel Gianpierre Araujo Blanco
Tommy St. Jago
84′ Nick Bakker
Bart Ramselaar56′
69′ Anco Jansen
Alexander Gerard van de Streek
 43′ Lucas Bernadou
Gyrano Kerk
69′ Marko Kolar
Willem Marco Janssen
69′ Donis Avdijaj
Othmane Boussaid
84′ Ben Scholte
Urby Emanuelson
Simon Hjalmar Friedel Tibbling
Simon Gustafson
69′ Sekou Sidibe
Odysseus Velanas

Adrián Dalmau Vaquer56′  75′

Moussa Sylla76′

Przewaga zespołu Emmen w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Utrechtu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.