FC Emmen - ADO Den Haag 1-1 (0-1). Liga holenderska - 12. kolejka Eredivisie

12 grudnia na De Oude Meerdijk odbyło się starcie 12. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Emmen i Den Haaga. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

V. Besuijen 6'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Emmen wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Vicente Besuijen. Sytuację bramkową stworzył Lassana Faye.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kees de Boer z Den Haaga. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Den Haaga.

Na drugą połowę jedenastka Emmen wyszła w zmienionym składzie, za Hilal Ben Moussę wszedł Lucas Bernadou. W 55. minucie arbiter ukarał kartką Michaela de Leeuwa, piłkarza Emmen.

W 59. minucie Michiel Kramer został zmieniony przez Nikolaosa Karelisa. Po chwili trener Den Haaga postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Bilala Oulda-Chikha wszedł Andrei Rațiu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Emmen doszło do zmiany. Donis Avdijaj wszedł za Ricarda van Rhijna.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 66 minut, jednak zespół Emmen doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Miguel Araujo. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Glenn Bijl.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Luuk Koopmans
72′ Ricardo van Rhijn
Milan van Ewijk
 72′ Miguel Gianpierre Araujo Blanco
Dario Del Fabro
82′ Nick Bakker
Boy Kemper
Caner Cavlan
Lassana Faye
Glenn Bijl
Kees Cornelis Henricus de Boer42′ 67′
86′ Nikolai Rohde Laursen
José Pascual Alba Seva
Sergio Fernando Pena Flores
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen  6′ 90′
46′ Hilal Ben Moussa
Bilal Ould-Chikh67′
55′ Michael Jeroen Maarten Michiel de Leeuw
Michiel Kramer59′
86′ Marko Kolar
Jamal Amofa
82′ Keziah Veendorp
Andrei Florin Rațiu67′
72′ Donis Avdijaj
Samy Bourard59′
46′ Lucas Bernadou
John Goossens
Lentini Caciano
Ravel Morrison
86′ Michael Steven Chacón Ibargüen
Jonathan Mulder
Simon Hjalmar Friedel Tibbling
Dante Rigo67′
86′ Anco Jansen
Jonas Arweiler

Amar Ćatić90′

Nikolaos Karelis59′

Przewaga jedenastki Emmen w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.