FC Eindhoven - Haaglandse Football Club Alles Door Oefening Den Haag 1-2 (0-2). Liga -

21 maja na Jan Louwers Stadion odbyło się starcie Eredivisie pomiędzy drużynami Eindhovenu i ADO Den Haag. Pojedynek zakończył się zwycięstwem ADO Den Haag 2-1.

21 maja  na Jan Louwers Stadion odbyło się starcie   Eredivisie pomiędzy drużynami Eindhovenu  i ADO Den Haag. Pojedynek zakończył się zwycięstwem ADO Den Haag 2-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna ADO Den Haag wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ADO Den Haag w 16. minucie spotkania, gdy Thomas Verheydt strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Samy Bourard.

W 26. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Eindhovenu Collin Seedorf. W 45. minucie za Jensa van Sona wszedł Pieter Bogaers.

W tej samej minucie w jedenastce Eindhovenu doszło do zmiany. Barnabas Racz wszedł za Jensa van Sona. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie boisko opuścili piłkarze Eindhovenu: Dave De Meij, Justin Ogenia, a na ich miejsce weszli Jort van der Sande, Jasper Dahlhaus. Chwilę później trener ADO Den Haag postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Samy'ego Bourarda. Na boisko wszedł Sacha Komljenović, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Mawouna Amevor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eindhovenu, zdobywając bramkę w 89. minucie spotkania. Drużynie Eindhovenu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki ADO Den Haag.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Eindhovenu wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna ADO Den Haag w drugiej połowie dokonała czterech zmian.