Reklama

Reklama

Eredivisie. Cambuur Leeuwarden bez awansu. Henk de Jong: To największy skandal w historii Holandii!

Trener SC Cambuur Leeuwarden wyraził swoją dezaprobatę dla decyzji o zakończeniu sezonu w Holandii. Jego zespół został bowiem pozbawiony szansy awansu do Eredivisie.

W Eerste Divisie rozegrano 29 kolejek. Do końca pozostało dziewięć, ale Holenderska Federacja Piłkarska (KNVB) podjęła decyzję, że nie wznowi rozgrywek. Zakończono sezon, bez przyznania mistrzowskiego tytułu. Postanowiono też, że nikt nie spadnie z Eredivisie. Liga nie zostanie też powiększona i z jej zaplecza nikt nie wywalczy awansu.

Taka decyzja uderzyła w SC Cambuur Leeuwarden, które jest liderem Eerste Divisie. Do holenderskiej ekstraklasy miały awansować dwa zespoły. Drużyna trenera Henka de Jonga była praktycznie pewna promocji. Miała bowiem 11 punktów przewagi nad trzecim zespołem.

Reklama

Zespół jednak w kolejnym sezonie nadal będzie rywalizował w Eerste Divisie. Szkoleniowiec głośno wyraził swoje niezadowolenie z tej decyzji.

- To największy skandal w historii Holandii! Ludzie odpowiedzialni za tę decyzję będą nieśli to brzemię przez całe życie - powiedział Henk de Jong.

- UEFA była po naszej stronie. Poprosiła o sprawiedliwą decyzję, ale to nie była jedna z nich. Rywale tracili do nas 11 punktów, więc podejmując taką decyzję, wpływasz na inne drużyny. W tej chwili nie wiem, czym jest sport - dodał.

MP

Zobacz wyniki, tabelę i najlepszych strzelców Eredivisie

Reklama

Reklama

Reklama