Reklama

Reklama

Christian Eriksen trenuje z rezerwami Ajaksu Amsterdam

Duński piłkarz Christian Eriksen, który miał atak serca podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy, trenuje z rezerwami Ajaksu Amsterdam - poinformowano we wtorek. 29-letni pomocnik, występujący wcześniej w Interze Mediolan, chce wrócić do dawnej formy i szuka nowego klubu.

29-letni Christian Eriksen, który rozegrał w drużynie narodowej 109 spotkań (36 goli), upadł na boisko i stracił przytomność podczas spotkania z Finlandią 12 czerwca w Kopenhadze. Był reanimowany na murawie, a koledzy z drużyny okrążyli leżącego piłkarza i cały sztab medyczny. Po kilku minutach odzyskał przytomność i trafił do szpitala, a później wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator (ICD).

Christian Eriksen znowu w Ajaksie Amsterdam

Od tego czasu nie wystąpił w żadnym oficjalnym meczu. Jego kontrakt z Interem został rozwiązany w grudniu za obopólną zgodą, ponieważ - zgodnie z włoskimi przepisami - nie może grać w tym kraju po wszczepieniu ICD.

Reklama

Eriksen rozpoczynał karierę seniorską w Ajaksie Amsterdam, debiutując w 2010 roku jako 18-latek, po przejściu przez młodzieżowe drużyny klubu. Od 2013 roku występował z powodzeniem w Tottenhamie Hotspur, a w 2020 przeszedł do Interu.

"Jestem bardzo szczęśliwy z pobytu tutaj. Znam ludzi, czuję się, jakbym wracał do domu, ponieważ byłem tutaj tak długo" - podkreślił Eriksen, cytowany na stronie Ajaksu, gdzie zamieszczono również jego zdjęcia z boiska treningowego.

Eriksen powiedział niedawno w wywiadzie dla duńskiego nadawcy DR1, że zamierza zagrać dla reprezentacji swojego kraju w tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze.

ZOBACZ TEŻ:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL