AZ - Feyenoord 4-2 (2-2). Liga holenderska - 24. kolejka Eredivisie

W meczu 24. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 28 lutego, zespół AZ zwyciężył z Feyenoordem 4-2 (2-2). Starcie odbyło się na AFAS Stadion w Alkmaar.

L. Sinisterra 26'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Jedenastka Feyenoordu wygrała aż 24 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Marcos Senesi. Przy zdobyciu bramki asystował Steven Berghuis.

W dziewiątej minucie sędzia pokazał kartkę Yukinariemu Sugawarze z AZ.

Zespół Feyenoordu niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Myron Boadu. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Calvin Stengs.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Sinisterra.

Piłkarze AZ nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie Myron Boadu wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Owen Wijndal.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 47. minucie arbiter pokazał kartkę Bryanowi Linssenowi, zawodnikowi Feyenoordu. W 58. minucie Karl Karlsson został zmieniony przez Daniego de Wita.

W tej samej minucie w drużynie AZ doszło do zmiany. Jonas Svensson wszedł za Yukinariego Sugawarę.

W 64. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Myron Boadu z AZ. Asystę przy bramce zanotował Fredrik Midtsjae.

Trener Feyenoordu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolaiego Joergensena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Bryan Linssen. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Feyenoordu doszło do zmiany. Ridgeciano Haps wszedł za Luisa Sinisterrę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Feyenoord: Ericowi Botteghinowi w 69. i Leroyowi Ferowi w 75. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 76. minucie spotkania, gdy Teun Koopmeiners strzelił z karnego czwartego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

W 83. minucie arbiter ukarał kartką Stevena Berghuisa, piłkarza gości. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Feyenoordu doszło do zmiany. Róbert Boženík wszedł za Stevena Berghuisa. Chwilę później trener AZ postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Zakaria Aboukhlal, a murawę opuścił Calvin Stengs.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Justin Bijlow
9′ 58′ Yukinari Sugawara
Jens Toornstra
90′ Calvin Stengs
Orkun Kökçü
58′ Karl Jesper Karlsson
Leroy Fer75′
 76′ (k.) Teun Koopmeiners
Steven Berghuis83′ 85′
Albert Guðmundsson
Bryan Linssen47′ 65′
 22′, 41′, 64′ Myron Boadu
Ridgeciano Haps65′
58′ Jonas Svensson
Urosz Spajić
Jordy Clasie
Mark Diemers
58′ Dani de Wit
Christian Joe Conteh
90′ Zakaria Aboukhlal
Nicolai Joergensen65′
Jelle Duin
Lucas David Pratto

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.