AZ Alkmaar - Sportclub Heerenveen 2-0 (1-0). Liga -

W spotkaniu Eredivisie, które rozegrane zostało 22 maja, drużyna AZ Alkmaar zwyciężyła ze skiem Heerenveen 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na AFAS Stadion.

W  spotkaniu  Eredivisie, które rozegrane zostało 22 maja, drużyna AZ Alkmaar zwyciężyła  ze skiem Heerenveen  2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na AFAS Stadion.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze jedenastka AZ Alkmaar wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AZ Alkmaar w piątej minucie spotkania, gdy Dani de Wit zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Jordy Clasie.

Od 24. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AZ Alkmaar. W 45. minucie Ibrahim Dresević został zastąpiony przez Syba van Ottelego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AZ Alkmaar.

W 61. minucie w zespole AZ Alkmaar doszło do zmiany. Aslak Witry wszedł za Hakona Evjena.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce spotkania wynik na 2-0 podwyższył Zakaria Aboukhlal. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Jordy Clasie.

W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Zakarii Aboukhlalowi z AZ Alkmaar. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy sca Heerenveen: Anthony Musaba, Rami Hajal, a na ich miejsce weszli Lucas Woudenberg, Tibor Halilović. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Jedenastka AZ Alkmaar zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter nie ukarał piłkarzy sca Heerenveen żadną kartką, natomiast zawodnikom AZ Alkmaar przyznał cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.