AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 2-0 (0-0). Liga - 1. kolejka

7 sierpnia na AFAS Stadion odbył się pojedynek 1. kolejki Eredivisie pomiędzy drużynami AZ Alkmaar i Go Ahead Eagles. Mecz zakończył się zwycięstwem AZ Alkmaar 2-0.

7 sierpnia  na AFAS Stadion odbył się pojedynek  1. kolejki  Eredivisie pomiędzy drużynami AZ Alkmaar  i Go Ahead Eagles. Mecz zakończył się zwycięstwem AZ Alkmaar 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna AZ Alkmaar wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół AZ Alkmaar zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Go Ahead Eagles była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Po godzinie gry w drużynie AZ Alkmaar doszło do zmiany. Mees De Wit wszedł za Milosa Kerkeza. W 62. minucie Pantelis Chatzidiakos zastąpił Aslaka Witrego.

Chwilę później trener Go Ahead Eagles postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Olivera Edvardsena. Na boisko wszedł Bobby Adekanye, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Vangelis Pavlidis wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ Alkmaar, zdobywając bramkę w 70. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Aslak Witry.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bobbego Adekanyego z Go Ahead Eagles, a w 80. minucie Daniego de Wita z drużyny przeciwnej. W 76. minucie Willum Willumsson został zmieniony przez Pima Saathofa, co miało wzmocnić jedenastkę Go Ahead Eagles. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vangelisa Pavlidisa na Yusufa Barasiego oraz Hakona Evjena na Mayckela Lahda.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik ustalił Myron van Brederode. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Yusuf Barasi.

W doliczonym czasie gry w zespole AZ Alkmaar doszło do zmiany. Peer Koopmeiners wszedł za Daniego de Wita. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Drużyna AZ Alkmaar zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka AZ Alkmaar w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Go Ahead Eagles w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.