Alkmaar Zaanstreek - Sparta Rotterdam 3-1 (2-1). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 5 grudnia, drużyna AZ wygrała ze Spartą 3-1 (2-1). Starcie odbyło się na AFAS Stadion w Alkmaar.

A. Auassar 19'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół AZ wygrał 20 razy i zanotował dwie porażki oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sparty w 19. minucie spotkania, gdy Adil Auassar strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Lennart Thy.

Zawodnicy AZ odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Karl Karlsson. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Niedługo po stracie gola drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Karl Karlsson po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1.

W 38. minucie Bart Vriends został zastąpiony przez Svena Mijnansa. Jedyną kartkę w meczu dostał Vangelis Pavlidis z AZ. Była to 45. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Sparcie w tym sezonie, pojawił się Laurent Jans, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Giannisa Masourasa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Jedenastka Sparty ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Vangelis Pavlidis. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Karl Karlsson.

Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy AZ: Vangelis Pavlidis, Karl Karlsson, Pantelis Hatzidiakos, Fredrik Midtsjae, na ich miejsce weszli: Yusuf Barasi, Mohamed Taabouni, Sam Beukema, Zico Buurmeester. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vita van Crooija, Lennarta Thego zajęli: Kenzo Goudmijn, Emanuel Emegha. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Giannis Masouras46′
86′ Pantelis Hatzidiakos
Bart Vriends38′
Bruno Maximiliano Martins Indi
Tom Beugelsdijk
Owen Wijndal
Michael Gonçalves Pinto
90′ Fredrik Midtsjae
Bryan George Jeffrey Smeets
 58′ 45′ 78′ Vangelis Pavlidis
Mario Engels
 27′ (k.), 31′ 85′ Karl Jesper Karlsson
Lennart Thy70′
Beau Reus
Tim Coremans
Hobie Verhulst
Rijk Janse
86′ Sam Beukema
Michaël Heylen
90′ Zico Buurmeester
Laurent Jans46′
Albert Guðmundsson
Aaron Meijers
Peer Koopmeiners
Jeremy van Mullem
85′ Mohamed Taabouni
Kenzo Goudmijn70′
Zakaria Aboukhlal
Achraf Madi
78′ Yusuf Barasi
Sven Mijnans38′
Ernest Poku
Emanuel Emegha70′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Sparty żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.