Alkmaar Zaanstreek - Sparta Rotterdam 2-0 (1-0). Liga holenderska - 29. kolejka Eredivisie

W pojedynku 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 10 kwietnia, jedenastka AZ wygrała ze Spartą 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na AFAS Stadion w Alkmaar.

D. de Wit 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna AZ wygrała aż 19 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 13. minucie spotkania, gdy Jordy Clasie zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Jonas Svensson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AZ.

Trener Sparty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Reda Kharchouch, a murawę opuścił Bryan Smeets. W tej samej minucie za Svena Mijnansa wszedł Mario Engels.

W 61. minucie w drużynie AZ doszło do zmiany. Dani de Wit wszedł za Alberta Guðmundssona.

Jedenastka Sparty ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Dani de Wit. Bramka padła po podaniu Karla Karlssona.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Michaelowi Gonçalvesowi z drużyny gości. Była to 71. minuta meczu. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Wouter Burger, Aaron Meijers, Danzell Gravenberch, a na ich miejsce weszli Laros d'Encarnação, Michael Gonçalves, Lennart Thy. A kibice AZ nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tijjaniego Reijndersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Jordy Clasie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Sven Mijnans56′
 13′ 82′ Jordy Clasie
Laros d'Encarnação Duarte76′
61′ Albert Guðmundsson
Jeremy van Mullem
61′  66′ Dani de Wit
Delano Vianello
Håkon Evjen
Wouter Burger76′
Kenzo Goudmijn
Deroy Duarte
82′ Tijjani Reijnders
Jason Meerstadt
Zakaria Aboukhlal
Mario Engels56′
Jelle Duin
Danzell Gravenberch76′

Reda Kharchouch56′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sparty pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Sparty w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.