Alkmaar Zaanstreek - PSV Eindhoven 2-0 (1-0). Liga holenderska - 27. kolejka Eredivisie

21 marca na AFAS Stadion w Alkmaar odbył się pojedynek 27. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AZ i PSV. Starcie zakończyło się zwycięstwem AZ 2-0.

T. Koopmeiners 68'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań jedenastka PSV wygrała 31 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Karl Karlsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ , strzelając gola w czwartej minucie starcia. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Owen Wijndal.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AZ.

Na drugą połowę jedenastka PSV wyszła w zmienionym składzie, za Codego Gakpa wszedł Yorbe Vertessen. W 66. minucie Albert Guðmundsson zastąpił Daniego de Wita.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AZ w 68. minucie spotkania, gdy Teun Koopmeiners zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Karl Karlsson.

W 69. minucie w jedenastce PSV doszło do zmiany. Chukwunonso Madueke wszedł za Pabla Rosaria. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Ibrahim Sangaré z drużyny gości. Po chwili trener AZ postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Tijjani Reijnders, a murawę opuścił Fredrik Midtsjae.

A trener PSV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Ihattarena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Eran Zahavi. W 87. minucie boisko opuścili piłkarze AZ: Jelle Duin, Zakaria Aboukhlal, a na ich miejsce weszli Myron Boadu, Karl Karlsson. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Philipp Martin Max
79′ Fredrik Midtsjae
Pablo Paulino Rosario69′
Calvin Stengs
Cody Mathès Gakpo46′
 4′ 87′ Karl Jesper Karlsson
Mario Goetze
 68′ Teun Koopmeiners
Ibrahim Sangaré73′
66′ Albert Guðmundsson
Eran Zahavi87′
87′ Myron Boadu
Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
66′ Dani de Wit
Mohamed Amine Ihattaren87′
Håkon Evjen
Marco van Ginkel
Kenzo Goudmijn
Chukwunonso Tristan Madueke69′
79′ Tijjani Reijnders
Joël Mohammed Ramzan Piroe
87′ Zakaria Aboukhlal
Yorbe Vertessen46′
87′ Jelle Duin

Jedenastka PSV miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał zawodników AZ żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół PSV w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.