Alkmaar Zaanstreek - Heracles Almelo 5-0 (1-0). Liga holenderska - 34. kolejka Eredivisie

W pojedynku 34. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 16 maja, drużyna AZ wysoko wygrała z Heracles'em 5-0 (1-0). Mecz odbył się na AFAS Stadion w Alkmaar.

O. Wijndal 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka AZ wygrała aż 23 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut jedenastka AZ zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Heracles'u była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Myron Boadu wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ, strzelając gola w 41. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AZ.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AZ w 50. minucie spotkania, gdy Karl Karlsson zdobył drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Owen Wijndal.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 3-0 zdobył ponownie w 57. minucie Karl Karlsson. Asystę zaliczył Jonas Svensson.

W 58. minucie kartkę dostał Noah Fadiga, zawodnik gości. Chwilę później trener AZ postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Dani de Wit, a murawę opuścił Albert Guðmundsson. W 66. minucie Elias Sierra-Cappelleti został zastąpiony przez Mohameda Amissiego.

W tej samej minucie w zespole Heracles'u doszło do zmiany. Delano Burgzorg wszedł za Ismaila Azzaouiego.

W 74. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Myron Boadu z AZ. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matsa Knoestera z Heracles'u, a w 80. minucie Ramona Leeuwina z drużyny przeciwnej.

W 76. minucie Orestis Kiomourtzoglou został zmieniony przez Rohata Agcę, a za Giacoma Quagliatę wszedł na boisko Jeff Hardeveld, co miało wzmocnić drużynę Heracles'u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fredrika Midtsjaego na Jorna Berkhouta.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie wynik ustalił Owen Wijndal.

W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Marco Bizot z jedenastki gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Sierra-Cappelleti
90′ Marco Bizot
Janis Blaswich
70′ Jonas Svensson
Noah Fadiga58′ 67′
70′ Jordy Clasie
Mateo Leš
70′ Bruno Martins Indi
Mats Knoester76′
 87′ 87′ (k.) Owen Wijndal
Giacomo Quagliata81′
83′ Fredrik Midtsjae
Lucas Schoofs
Teun Koopmeiners
Luca Daniel de la Torre
63′ Albert Guðmundsson
Orestis Kiomourtzoglou76′
Calvin Stengs
Ismail Azzaoui66′
 41′, 74′ Myron Boadu
Sinan Bakış
 50′, 57′ Karl Jesper Karlsson
Elias Sierra-Cappelleti66′
Mees Bakker
Michael Brouwer
Hobie Verhulst
Koen Bucker
83′ Jorn Berkhout
Tim Breukers67′
Maxim Gullit
Jeff Hardeveld81′
70′ 80′ Ramon Stanley Remy Leeuwin
Elias Oubella
70′ Yukinari Sugawara
Rohat Agca76′
Zico Buurmeester
Melih İbrahimoğlu
63′ Dani de Wit
Kasper Lunding Jakobsen
Håkon Evjen
Mohamed Amissi66′
Kenzo Goudmijn
Delano Burgzorg66′
70′ Tijjani Reijnders
Ahmed Kutucu
Zakaria Aboukhlal
Adrián Szőke

Drużyna AZ zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.