Alkmaar Zaanstreek - Fortuna Sittard 2-1 (1-1). Liga holenderska - 2. kolejka Eredivisie

W meczu 2. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 2 grudnia, drużyna AZ wygrała z Fortuną 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na AFAS Stadion w Alkmaar.

Z. Flemming 9'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka AZ wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Fortuny otworzyli wynik. W dziewiątej minucie Zian Flemming dał prowadzenie swojemu zespołowi. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Richie Musabie z Fortuny. Była to 13. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę AZ w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Vangelis Pavlidis. Asystę zanotował Dani de Wit.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 51. minucie spotkania, gdy Karl Karlsson strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Owen Wijndal.

W 57. minucie kartkę dostał Pantelis Hatzidiakos, zawodnik AZ. W 59. minucie Tijanni Noslin został zastąpiony przez Bena Rienstrę. W 60. minucie Richie Musaba został zmieniony przez Andreasa Samarisa, co miało wzmocnić jedenastkę Fortuny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aslaka Fonna na Yukinariego Sugawarę.

Trener AZ wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tijjaniego Reijndersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jordy Clasie. Niedługo później trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Toshio Lake, a murawę opuścił Martin Angha-Lötscher. Między 80. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy AZ: Vangelis Pavlidis, Albert Guðmundsson, na ich miejsce weszli: Yusuf Barasi, Zakaria Aboukhlal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tesfaldeta Tekiego, Iva Pinta zajęli: Emil Hansson, Ryan Johansson.

W doliczonej piątej minucie starcia sędzia przyznał kartkę George'owi Coksowi z jedenastki gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Yanick Marinus Paulus van Osch
61′ Aslak Fonn Witry
Nigel Cello Lonwijk
57′ Pantelis Hatzidiakos
Martin Yves Angha-Lötscher80′
Bruno Maximiliano Martins Indi
Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto90′
Owen Wijndal
George Frederick Cox90′
62′ Jordy Clasie
Tesfaldet Simon Tekie80′
86′ Albert Guðmundsson
Richie Ephraim Musaba13′ 60′
 51′ Karl Jesper Karlsson
Deroy Duarte
Fredrik Midtsjae
Tijanni Noslin59′
Dani de Wit
Zian Flemming  9′
 41′ 86′ Vangelis Pavlidis
Stijn Hogervorst
61′ Yukinari Sugawara
Yiğit Emre Çeltik
Peer Koopmeiners
Ben Rienstra59′
62′ Tijjani Reijnders
Andreas Samaris60′
Mohamed Taabouni
Samy Baghdadi
86′ Zakaria Aboukhlal
Emil Hansson80′
86′ Yusuf Barasi
Ryan Nils Johansson90′
Thijs Oosting
Toshio Lake80′
Ernest Poku

Piłkarze AZ dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna AZ w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.