Alkmaar Zaanstreek - FC Utrecht 0-1 (0-0). Liga holenderska - 19. kolejka Eredivisie

W pojedynku 19. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 27 stycznia, drużyna AZ przegrała z Utrechtem 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na AFAS Stadion w Alkmaar.

S. van de Streek 69'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań jedenastka AZ wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka AZ próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie arbiter ukarał kartką Barta Ramselaara, piłkarza gości. W 60. minucie Bart Ramselaar został zastąpiony przez Urbego Emanuelsona.

W tej samej minucie w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Mark van der Maarel wszedł za Hidde ter Avesta.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Utrechtu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Sander van de Streek dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Othmane Boussaid.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Owen Wijndal z zespołu gospodarzy. W 72. minucie w drużynie AZ doszło do zmiany. Jordy Clasie wszedł za Brunona Martinsa. Kibice AZ nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zakarię Aboukhlala. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Albert Guðmundsson.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Willemowi Janssenowi z Utrechtu. Chwilę później trener Utrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Moussa Sylla, a murawę opuścił Othmane Boussaid.

Hidde ter Avest60′
80′ Pantelis Chatzidiakos
Tommy St. Jago
72′ Bruno Martins Indi
Willem Marco Janssen81′
70′ Owen Wijndal
Othmane Boussaid83′
72′ Albert Guðmundsson
Gyrano Kerk89′
Myron Boadu
Sander van de Streek  69′
72′ Karl Jesper Karlsson
Justin Hoogma84′
80′ Timo Letschert
Giovanni Troupée
72′ Jordy Clasie
Mark van der Maarel60′
Håkon Evjen
Urby Emanuelson60′
Kenzo Goudmijn
Remco Balk
72′ Tijjani Reijnders
Adrián Dalmau Vaquer
72′ Zakaria Aboukhlal
Jeredy Hilterman89′

Mohamed Mallahi

Moussa Sylla83′

Przewaga zespołu AZ w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Utrechtu przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Utrechtu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.