Ajax Amsterdam - Willem II Tilburg 5-0 (3-0). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

2 grudnia na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się spotkanie 15. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AFC Ajax i Willemu II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AFC Ajax 5-0.

Danilo 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 meczów drużyna AFC Ajax wygrała 42 razy i zanotowała sześć porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Antony wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax, zdobywając bramkę w 15. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Edson Alvarez.

Zespół Willemu II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 18. minucie wynik na 2-0 podwyższył Lisandro Martínez.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 23. minucie Antony ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 3-0. Przy strzeleniu gola pomagał Sébastien Haller.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Willemu II wyszła w zmienionym składzie, za Maksa Svenssona wszedł Elton Kabangu. W 56. minucie sędzia ukarał kartką Driessa Saddikiego, piłkarza Willemu II.

W 60. minucie Antony zastąpił Stevena Berghuisa. Chwilę później trener AFC Ajax postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Noussaira Mazraouiego. Na boisko wszedł Devyne Rensch, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 65. minucie w zespole Willemu II doszło do zmiany. Vincent Schippers wszedł za Ché Nunnelego.

Kibice Willemu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ringa Meervelda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Görkem Sağlam.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Ajax w 71. minucie spotkania, gdy Davy Klaassen zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Ryana Gravenbercha.

W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy AFC Ajax: Perr Schuurs, Danilo, a na ich miejsce weszli Jurriën Timber, Sébastien Haller.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Ajax w 76. minucie spotkania, gdy Danilo strzelił piątego gola. Asystę przy bramce zaliczył Devyne Rensch.

W 83. minucie Dušan Tadić został zmieniony przez Davida Neresa, co miało wzmocnić zespół AFC Ajax. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matsa Köhlerta na Johna Yeboaha. W samej końcówce starcia arbiter pokazał kartkę Johnowi Yeboahowi z Willemu II. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Timon Janis Wellenreuther
61′ Noussair Mazraoui
Leeroy Owusu
74′ Jurriën David Norman Timber
Nikolaos Michelis
 18′ Lisandro Martínez
Ulrik Yttergård Jenssen
Daley Blind
Derrick Arthur Köhn
 71′ Davy Klaassen
Driess Saddiki56′
Ryan Jiro Gravenberch
Ché Nunnely65′
Edson Alvarez
Mats Köhlert86′
 15′, 23′ 60′ Antony Matheus dos Santos
Godfried Roemeratoe
74′ Sébastien Romain Teddy Haller
Görkem Sağlam66′
83′ Dušan Tadić
Max Johan Erik Svensson46′
Jay Gorter
Jorn Brondeel
André Onana
Connor van den Berg
61′ Devyne Fabian Jairo Rensch
Paddy Miquel Nelom
74′ Perr Schuurs
Elton Daniël Kabangu46′
60′ Steven Berghuis
Anargyros Kampetsis
Mohamed Daramy
Kwasi Okyere Wriedt
Zakaria Labyad
John Yeboah Zamora86′ 89′
83′ David Neres Campos

74′  76′ Danilo Pereira da Silva

Jedenastka AFC Ajax była w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Willemu II przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Willemu II w drugiej połowie dokonał czterech zmian.