Ajax Amsterdam - Willem II Tilburg 3-1 (0-0). Liga holenderska - 19. kolejka Eredivisie

28 stycznia na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się spotkanie 19. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AFC Ajax i Willemu II. Starcie zakończyło się zwycięstwem AFC Ajax 3-1.

V. Pavlidis 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Drużyna AFC Ajax wygrała aż 41 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut jedenastka AFC Ajax zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Willemu II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna AFC Ajax rozpoczęła w zmienionym składzie, za Quincego Promesa wszedł Dušan Tadić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Ajax w 51. minucie spotkania, gdy Davy Klaassen zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Edson Alvarez.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Vangelis Pavlidis. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Ché Nunnely.

W 71. minucie Nicolas Tagliafico zastąpił Lisandra Martíneza. W tej samej minucie w jedenastce AFC Ajax doszło do zmiany. Perr Schuurs wszedł za Jurriëna Normana. Chwilę później trener AFC Ajax postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł David Neres, a murawę opuścił Antony.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w drużynie AFC Ajax doszło do zmiany. Brian Adjei wszedł za Noussaira Mazraouiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół AFC Ajax przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie Brian Adjei dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy bramce zanotował Dušan Tadić.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Willemu II: Lindon Selahi, Mike Trésor, a na ich miejsce weszli Wesley Spieringhs, Ché Nunnely.

Drużyna Willemu II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 87. minucie wynik na 3-1 podwyższył Dušan Tadić. Bramka padła po podaniu Briana Adjeiego.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Willemu II doszło do zmiany. Jan-Arie van der Heijden wszedł za Jordensa Petersa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AFC Ajax: Perrowi Schuursowi w 89. minucie i Daleyowi Blindowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Jorn Brondeel
82′ Noussair Mazraoui
Leeroy Owusu
71′ Jurriën David Norman Timber
Freek Heerkens
90′ Daley Blind
Jordens Peters88′
71′ Nicolas Tagliafico
Derrick Arthur Köhn
Edson Alvarez
Ché Nunnely84′
75′ Antony Matheus dos Santos
Wesley Spieringhs84′
46′ Quincy Anton Promes
Mats Köhlert
Ryan Jiro Gravenberch
Pol Llonch Puyalto
 51′ Davy Klaassen
Vincent Schippers
71′ Lisandro Martínez
Victor van den Bogert
71′ 89′ Perr Schuurs
Jan-Arie van der Heijden88′
Jurgen Ekkelenkamp
Görkem Sağlam
82′  83′ Brian Ebenezer Adjei Brobbey
Lindon Selahi84′
Zakaria Labyad
Mike Trésor Ndayishimiye84′
75′ David Neres Campos
Rick Zuijderwijk
46′  87′ Dušan Tadić
Ole ter Haar Romeny
Lassina Chamste Soudine Franck Traoré

Drużyna AFC Ajax była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zespół AFC Ajax zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom AFC Ajax pokazał dwie żółte.

Jedenastka AFC Ajax w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.