Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 5-0 (1-0). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

W starciu 10. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 24 października, zespół AFC Ajax wysoko wygrał z PSV 5-0 (1-0). Mecz na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie obejrzało 53 585 widzów.

10. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-10-24 16:45 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 53585 | Arbiter: Serdar Gözübüyük
D. Tadić 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 55 pojedynków drużyna PSV wygrała 24 razy i zanotowała 16 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Steven Berghuis wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax , strzelając gola w 19. minucie starcia. Asystę zaliczył Dušan Tadić.

Między 24. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AFC Ajax.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AFC Ajax, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Sébastien Haller. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Dušan Tadić.

Chwilę później trener PSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Yorbe Vertessen, a murawę opuścił Bruma.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Ajax w 66. minucie spotkania, gdy Antony strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Sébastien Haller.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Carlosowi Viníciusowi z PSV. Była to 69. minuta meczu. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie AFC Ajax doszło do zmiany. Davy Klaassen wszedł za Stevena Berghuisa. W 72. minucie Carlos Vinícius zastąpił Maura Júniora.

W tej samej minucie w jedenastce PSV doszło do zmiany. David Pröpper wszedł za Marca van Ginkla.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Davy Klaassen.

Kibice AFC Ajax nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Neresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Antony. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić piątą bramkę. W 80. minucie Phillipp Mwene został zmieniony przez Jordana Tezego, a za Maria Goetzego wszedł na boisko Érick Gutiérrez, co miało wzmocnić zespół PSV. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edsona Alvareza na Perra Schuursa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 5-0 podwyższył Dušan Tadić. Bramka padła po podaniu Perra Schuursa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-0.

André Ramalho Silva
29′ Lisandro Martínez
Olivier Maxime Boscagli
80′ Daley Blind
Philipp Martin Max36′
24′ 88′ Edson Alvarez
Marco van Ginkel72′
 66′ 80′ Antony Matheus dos Santos
Mario Goetze80′
 90′ Dušan Tadić
Armindo Tué Na Bangna57′
79′ Ryan Jiro Gravenberch
Ibrahim Sangaré
 19′ 69′ Steven Berghuis
Eran Zahavi
 56′ Sébastien Haller
Armando Obispo
88′ Perr Schuurs
Jordan Teze80′
80′ Nicolas Tagliafico
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos72′
69′  76′ Davy Klaassen
Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz80′
79′ Mohammed Kudus
David Petrus Wenceslaus Henri Pröpper72′
Kenneth Ina Dorothea Taylor
Maximiliano Samuel Romero
Mohamed Daramy
Yorbe Vertessen57′
Zakaria Labyad

80′ David Neres Campos

Danilo Pereira da Silva

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.