Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 2-2 (1-2). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

10 stycznia na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się spotkanie 15. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AFC Ajax i PSV. Mecz zakończył się remisem 2-2.

E. Zahavi 2',21'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 starcia zespół PSV wygrał 24 razy i zanotował 16 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Eran Zahavi. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Donyell Malen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSV w 21. minucie spotkania, gdy Eran Zahavi strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Donyell Malen.

Niedługo później Quincy Promes wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax, strzelając gola w 40. minucie starcia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Dušan Tadić.

Drugą połowę drużyna AFC Ajax rozpoczęła w zmienionym składzie, za Zakarię Labyad wszedł Sébastien Haller. W 53. minucie kartką został ukarany Davy Klaassen, zawodnik gospodarzy.

Jedenastka AFC Ajax wyrównała wynik meczu. W 65. minucie wynik ustalił Antony. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Sébastiena Hallera.

W 68. minucie za Codego Gakpa wszedł Ryan Thomas. Między 76. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze AFC Ajax: Quincy Promes, Noussair Mazraoui, na ich miejsce weszli: Mohammed Kudus, Devyne Rensch. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Donyella Malena, Mohameda Ihattarena zajęli: Mauro Júnior, Érick Gutiérrez. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Eranowi Zahaviemu z PSV.

Chwilę później trener PSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Chukwunonso Madueke, a murawę opuścił Eran Zahavi. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Yvon Landry Mvogo
80′ Noussair Mazraoui
Philipp Martin Max
53′ Davy Klaassen
Pablo Paulino Rosario
 65′ Antony Matheus dos Santos
Cody Mathès Gakpo68′
Dušan Tadić
Mohamed Amine Ihattaren81′
Ryan Jiro Gravenberch
Ibrahim Sangaré
 40′ 79′ Quincy Anton Promes
Donyell Malen76′
46′ Zakaria Labyad
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos76′
80′ Devyne Fabian Jairo Rensch
Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz81′
Jurgen Ekkelenkamp
Ryan Jared Thomas68′
79′ Mohammed Kudus
Marco van Ginkel
46′ Sébastien Haller
Chukwunonso Tristan Madueke82′

Joël Mohammed Ramzan Piroe

Przewaga zespołu AFC Ajax w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka PSV w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.