Ajax Amsterdam - Football Club Groningen 6-1 (3-1). Liga - 2. kolejka

W pojedynku 2. kolejki Eredivisie, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Ajaksu Amsterdam wysoko wygrał z FC Groningen 6-1 (3-1). Spotkanie odbyło się na Johan Cruyff Arena w Kanału Amsterdamie-Renie.

W  pojedynku 2. kolejki  Eredivisie, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Ajaksu Amsterdam wysoko wygrał  z FC Groningen  6-1 (3-1). Spotkanie odbyło się na Johan Cruyff Arena w Kanału Amsterdamie-Renie.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Ajaksu Amsterdam wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Steven Bergwijn wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ajaksu Amsterdam, zdobywając bramkę w czwartej minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Devyne Rensch.

Jedenastka Ajaksu Amsterdam krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ drużyna FC Groningen doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Cyril Ngonge.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Antony. Asystę zaliczył Edson Alvarez.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Dusanowi Tadiciowi z zespołu Ajaksu Amsterdam. Była to 31. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ajaksu Amsterdam w 45. minucie spotkania, gdy Steven Bergwijn zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Antony.

Na drugą połowę zespół FC Groningen wyszedł w zmienionym składzie, za Ramona Lundqvista, Tomasa Susłowa weszli Paulos Abraham, Ragnar Oratmangoen.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie Steven Bergwijn hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-1. Bramka padła po podaniu Dusana Tadicia.

W 62. minucie Cyril Ngonge został zmieniony przez Patricka Joostena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ajaksu Amsterdam w 66. minucie spotkania, gdy Kenneth Taylor zdobył piątą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Brian Brobbey.

Po chwili trener Ajaksu Amsterdam postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Kennetha Taylora. Na boisko wszedł Davy Klaassen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ajaksu Amsterdam w 88. minucie spotkania, gdy Steven Berghuis strzelił z karnego szóstego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole FC Groningen doszło do zmiany. Liam van Gelderen wszedł za Neraysha Kasanwirja.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-1.

Drużyna Ajaksu Amsterdam była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Groningen żadną kartką, natomiast zawodnikom Ajaksu Amsterdam przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.