ADO Den Haag - SC Heerenveen 1-1 (1-1). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

28 listopada na Cars Jeans Stadion odbyło się starcie 10. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Den Haaga i Heerenveenu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

J. Veerman 16'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki zespół Heerenveenu wygrał 15 razy i zanotował siedem porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Den Haaga w 13. minucie spotkania, gdy David Philipp zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Pascu.

Zawodnicy Heerenveenu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 16. minucie wynik ustalił Joey Veerman. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ibrahim Dresevic.

Jedyną kartkę w meczu dostał Henk Veerman z jedenastki gości. Była to 28. minuta pojedynku. W 28. minucie David Philipp został zmieniony przez Ricarda Kishnę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Trener Heerenveenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Rami Hajal, a murawę opuścił Ibrahim Dresevic.

Lucas Woudenberg
79′ José Pascual Alba Seva
Rodney Nkele Kongolo
87′ Shaquille Pinas
Joey Veerman  16′
Ilay Eliyau Elmkies
Ibrahim Dresevic65′
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen
Erik Benjamin Nygren69′
79′ Michiel Kramer
Henk Veerman28′
 13′ 28′ David Lennart Philipp
Rami Al Hajj65′
87′ Andrei Florin Rațiu
Stanislav Shopov
Samy Bourard
Couhaib Driouech69′
79′ Kees Cornelis Henricus de Boer
Rein Smit
John Goossens

Dante Rigo

79′ Jonas Arweiler

Nikolaos Karelis

28′ Ricardo Dennie Kishna

Przewaga drużyny Heerenveenu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zespół Heerenveenu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Heerenveenu przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Den Haaga wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.