ADO Den Haag - RKC Waalwijk 0-0. Liga holenderska - 24. kolejka Eredivisie

27 lutego na Cars Jeans Stadion odbyło się starcie 24. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Den Haaga i Waalwijk. Mecz zakończył się remisem 0-0.

24. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-02-27 18:45 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Arbiter: Jochem Kamphuis
ADO Den Haag
RKC Waalwijk
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Den Haaga wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jamala Amofę z Den Haaga, a w 40. minucie Ahmeda Toubę z drużyny przeciwnej.

Trener Waalwijk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aymana Azhila. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Thijs Oosting. W 62. minucie za Olę John wszedł Finn Stokkers.

W 65. minucie w jedenastce Den Haaga doszło do zmiany. Youness Mokhtar wszedł za Ricarda Kishnę. W tej samej minucie trener Den Haaga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Vicente Besuijen, a murawę opuścił Bobby Adekanye. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Markowi Vejinoviciowi z drużyny gospodarzy. Była to 81. minuta starcia.

Między 81. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Den Haaga: John Goossens, Abdenasser El Khayati, Boy Kemper, na ich miejsce weszli: David Philipp, Jonas Arweiler, Juan Familio-Castillo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Anasa Tahiriego, Lennerda Daneelsa zajęli: Sylla Sow, Hans Mulder.

Saïd Bakari
22′ Jamal Amofa
Melle Meulensteen
Shaquille Pinas
Ahmed Touba40′
87′ Boy Kemper
Paul Gerardus Quasten
81′ Marko Vejinović
Vurnon Anita
65′ Bobby Adekanye
Lennerd Daneels88′
65′ Ricardo Dennie Kishna
Ola John62′
83′ John Goossens
Anas Tahiri81′
87′ Abdenasser El Khayati
Thierry Lutonda
87′ Juan Familia-Castillo
Hans Jorge Mulder88′
65′ Youness Mokhtar
Lars Nieuwpoort
83′ David Lennart Philipp
Ayman Azhil46′
Cain Seedorf
David Min
87′ Jonas Arweiler
Cyril Ngonge
65′ Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen
Sylla Sow81′
Amar Ćatić
Finn Stokkers62′
Bilal Ould-Chikh

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Waalwijk pokazał jedną.

Zespół Den Haaga w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.