ADO Den Haag - Fortuna Sittard 0-3 (0-1). Liga holenderska - 30. kolejka Eredivisie

25 kwietnia na Cars Jeans Stadion odbył się pojedynek 30. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Den Haaga i Fortuny. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fortuny 3-0. Na stadionie zasiadło 939 widzów.

30. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-04-25 14:30 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Widzów: 939 | Arbiter: Bas Nijhuis
T. Tekie 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Fortuny wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Dario Van den Buijs został zmieniony przez Grégoire'a Amiota.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał George'owi Coksowi z zespołu gości. Była to 30. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortuny w 39. minucie spotkania, gdy Zian Flemming strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Emil Hansson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortuny.

Drugą połowę drużyna Fortuny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Thibauda Verlindena wszedł Tesfaldet Tekie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Fortuny, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Sebastian Polter. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Zian Flemming.

Kibice Den Haaga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michiela Kramera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Kees de Boer. W 61. minucie arbiter przyznał kartkę Markowi Vejinoviciowi z Den Haaga. Po godzinie gry w zespole Den Haaga doszło do zmiany. Bobby Adekanye wszedł za Ricarda Kishnę.

Niedługo później trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Lisandro Semedo, a murawę opuścił Emil Hansson. W tej samej minucie w jedenastce Fortuny doszło do zmiany. Dimitrios Emmanouilidis wszedł za Matsa Seuntjensa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tesfaldet Tekie wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny, strzelając kolejnego gola w 77. minucie starcia. W 87. minucie w drużynie Fortuny doszło do zmiany. Nassim El Ablak wszedł za Samuela Moutoussamy'ego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

George Cox30′
59′ Kees Cornelis Henricus de Boer
Samuel Moutoussamy87′
Abdenasser El Khayati
Mats Seuntjens76′
61′ Marko Vejinović
Zian Flemming  39′
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen
Thibaud Verlinden46′
Jonas Arweiler
Sebastian Polter  48′
62′ Ricardo Dennie Kishna
Arian Kastrati
62′ Bobby Adekanye
Tesfaldet Tekie46′  77′
Amar Ćatić
Dimitrios Emmanouilidis76′
59′ Michiel Kramer
Leroy George
Xander Severina
Lisandro Pedro Varela Semedo76′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Den Haaga w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.