ADO Den Haag - FC Emmen 0-0. Liga holenderska - 18. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 18. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 23 stycznia, drużyna Den Haaga zremisowała z Emmen 0-0. Mecz odbył się na Cars Jeans Stadion.

18. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-01-23 16:30 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Arbiter: Bas Nijhuis
ADO Den Haag
FC Emmen
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Emmen wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Den Haaga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Samy Bourard, a murawę opuścił Tomislav Gomelt. W 70. minucie Andrei Rațiu został zastąpiony przez Amara Ćaticia.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Den Haaga doszło do zmiany. Ricardo Kishna wszedł za Vicente Besuijena. Trener Emmen postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Robberta de Vosa i na pole gry wprowadził napastnika Anca Jansena, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Den Haag: Ricardowi Kishnie w 86. minucie i Michielowi Kramerowi w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Robbert de Vos75′
46′ Tomislav Gomelt
Kerim Frei Koyunlu
70′ Andrei Florin Rațiu
Hilal Ben Moussa81′
90′ Michiel Kramer
Sergio Fernando Pena Flores
74′ Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen
Ricardo van Rhijn
46′ Samy Bourard
Keziah Veendorp83′
Kees Cornelis Henricus de Boer
Donis Avdijaj
David Lennart Philipp
Lucas Bernadou
70′ Amar Ćatić
Jari Vlak
Nikolaos Karelis
Anco Jansen75′
74′ 86′ Ricardo Dennie Kishna
Didier Jeanpier La Torre Arana
Bilal Ould-Chikh
Nikolai Rohde Laursen81′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Den Haaga pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.