29. kolejka Eredivisie: Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam 1-4 (1-2)

W meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół Willemu II przegrał z AFC Ajax 1-4 (1-2). Mecz na Koning Willem II Stadion w Tilburg obejrzało 14 700 widzów.

29. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-06 18:30 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 14700 | Arbiter: D. Makkelie
H. Ziyech 70'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie arbiter pokazał kartkę Danielowi Crowleyowi, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Ajax w 14. minucie spotkania, gdy Donny van de Beek strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Frenkie de Jong.

Zawodnicy Willemu II odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie Alexander Isak wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 29. minucie kartkę dostał Fernando Lewis z Willemu II.

W 41. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Willemu II Freek Heerkens.

Niedługo później Joël Veltman wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax, strzelając kolejnego gola w 53. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Dušan Tadić.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Hakim Ziyech. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Dušana Tadicia.

W 75. minucie za Lasse Schoenego wszedł Dani de Wit. W tej samej minucie trener AFC Ajax postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Klaas-Jan Huntelaar, a murawę opuścił Dušan Tadić. W 76. minucie Marios Vrousai został zmieniony przez Damila Dankerluiego, a za Alexandra Isaka wszedł na boisko Abdou Coulibaly, co miało wzmocnić jedenastkę Willemu II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Frenkiego de Jonga na Daleya Sinkgravena.

Trener Willemu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Driesa Saddikiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Vangelis Pavlidis. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

André Onana
41′ (samob.) Freek Heerkens
Daley Blind
29′ Fernando Lewis
Hakim Ziyech  70′
13′ Daniel Crowley
Frenkie de Jong83′
Pol Llonch Puyalto
Lasse Schoene75′
76′ Marios Vrousai
Donny van de Beek  14′
 26′ (k.) 84′ Alexander Isak
Dušan Tadić75′
90′ Vangelis Pavlidis
David Neres Campos
Luuk Brand
Konstantinos Lamprou
Michael Cornelis Woud
Bruno Varela
76′ Damil Dankerlui
Noa Noëll Lang
90′ Driess Saddiki
Kasper Dolberg
84′ Abdou Karim Coulibaly
Dirk Jan Klaas Huntelaar75′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny AFC Ajax, która potrzebowała tylko ośmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Willemu II pokazał dwie żółte.