29. kolejka Eredivisie: VVV Venlo - Feyenoord Rotterdam 0-3 (0-1)

W meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 7 kwietnia, jedenastka Venlo przegrała z Feyenoordem 0-3 (0-1). Mecz na Covebo Stadionie - De Koel - obejrzało 8 000 widzów.

29. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-07 14:30 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Widzów: 8000 | Arbiter: S. Mulder
T. Malacia 90'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Sam Larsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feyenoordu , zdobywając bramkę w 24. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Jens Toornstra.

W 25. minucie Ridgeciano Haps został zmieniony przez Tyrella Malacię. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Feyenoordu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Venlo w tym sezonie, pojawił się Damian van Bruggen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Christiana Kuma. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 54. minucie kartką został ukarany Tyrell Malacia, piłkarz gości.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Venlo doszło do zmiany. Ralf Seuntjens wszedł za Jaya-Roya Grota. Chwilę później trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Yassin Ayoub, a murawę opuścił Jordy Clasie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Feyenoordu, strzelając kolejnego gola. W 72. minucie wynik na 0-2 podwyższył Nicolai Joergensen. Asystę przy bramce zaliczył Tonny Trindade.

W 78. minucie Peter van Ooijen został zmieniony przez Johnatana Opoku, co miało wzmocnić drużynę Venlo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolaiego Joergensena na Dylana Vente'a. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter wręczył kartkę Jensowi Toornstrze z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Tyrell Malacia. Bramka padła po podaniu Yassina Ayouba.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Eric Fernando Botteghin
46′ Christian Kum
Jens Toornstra86′
78′ Peter van Ooijen
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
68′ Jay-Roy Grot
Calvin Verdonk
46′ Damian van Bruggen
Yassin Ayoub71′
Simon Janssen
Orkun Kökçü
78′ Johnatan Opoku Agyemang
Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Sem Steijn
Dylan Vente83′
Yahcuroo Roemer

68′ Ralf Seuntjens

Sędzia nie ukarał zawodników Venlo żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.