29. kolejka Eredivisie: PEC Zwolle - Fortuna Sittard 5-0 (1-0)

W meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna Zwolle wysoko wygrała z Fortuną 5-0 (1-0). Mecz na MAC³PARK Stadion obejrzało 13 334 widzów.

29. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-07 14:30 | Stadion: MAC³PARK Stadion | Widzów: 13334 | Arbiter: D. Higler
M. van Duinen 61'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Zwolle wygrała aż 14 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Ospitalieriego z Fortuny, a w 27. minucie Vita van Crooija z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vito van Crooij wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zwolle, strzelając gola w 33. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Younes Namli.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Branislav Ninaj osłabiając tym samym drużynę gości. W 38. minucie Lisandro Semedo zastąpił Alessandra Ciranniego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Zwolle.

Drużyna Fortuny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 50. minucie wynik na 2-0 podwyższył Younes Namli. Sytuację bramkową stworzył Mike van Duinen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zwolle w 53. minucie spotkania, gdy Lennart Thy strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Pelle Clement.

Na murawie, jak to często zdarzało się Fortunie w tym sezonie, pojawił się Clint Essers, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 59. minucie Lazarosa Lamprou. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Mike van Duinen. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Kingsleya Ehizibue.

W 64. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lennart Thy ze Zwolle. Asystę zanotował Vito van Crooij.

W 68. minucie w zespole Zwolle doszło do zmiany. Yuta Nakayama wszedł za Brama van Polena. W tej samej minucie trener Zwolle postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Clint Leemans, a murawę opuścił Pelle Clement. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w jedenastce Zwolle za Vita van Crooija wszedł Stanley Elbers, a w zespole Fortuny Lars Hutten zmienił Andryję Balicia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Marco Ospitalieri11′
68′ Bram van Polen
Mark Diemers
68′ Pelle Clement
Lars Hutten72′
 50′ Younes Namli
Jorrit Smeets
 33′ 27′ 72′ Vito van Crooij
Lisandro Semedo38′
 53′, 64′ Lennart Thy
Andrija Novakovich
 61′ Mike van Duinen
Alessandro Ciranni38′
68′ Yuta Nakayama
Djibril Dianessy
68′ Clint Leemans
Finn Stokkers
72′ Stanley Elbers

Piłkarze Fortuny otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.