29. kolejka Eredivisie: BV De Graafschap - Alkmaar Zaanstreek 1-1 (0-0)

W meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół Graafschap zremisował z AZ 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem obejrzało 12 503 widzów.

29. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-06 20:45 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 12503 | Arbiter: J. Kamphuis
BV De Graafschap
Alkmaar Zaanstreek
1
1
M. Bizot 90' (samob.)
G. Til 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka AZ wygrała aż 16 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy zawodnicy AZ nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie bramkę zdobył Guus Til. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Mats Seuntjens.

W 54. minucie sędzia wręczył kartkę Azorowi Matusiwa z Graafschap. Kibice Graafschap nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fabiana Serrarensa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Delano Burgzorg. W 71. minucie Furdjel Narsingh został zastąpiony przez Nabila Bahouiego.

Między 73. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 82. minucie w jedenastce Graafschap doszło do zmiany. Daryl van Mieghem wszedł za Javiera Veta. Na murawie, jak to często zdarzało się AZ w tym sezonie, pojawił się Ricardo van Rhijn, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 85. minucie Calvina Stengsa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia do własnej bramki trafił zawodnik AZ Marco Bizot. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ron Vlaar
82′ Ted van de Pavert
Owen Wijndal
Youssef El Jebli
Mats Seuntjens73′
54′ Azor Matusiwa
Adam Maher
82′ Javier Vet
Fredrik Midtsjae
71′ Furdjel Narsingh
Guus Til  52′
Charlison Girigorio Benschop
Calvin Stengs85′
67′ Delano Burgzorg
Joris Kramer
71′ Nabil Bahoui
Bjørn Maars Johnsen
67′ Fabian Serrarens

82′ Daryl van Mieghem

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Graafschap w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.