29. kolejka Eredivisie: ADO Den Haag - FC Utrecht 5-0 (3-0)

W meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 6 kwietnia, jedenastka Denu Haag wysoko wygrała z Utrechtem 5-0 (3-0). Mecz na Cars Jeans Stadion obejrzało 13 022 widzów.

29. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-06 18:30 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Widzów: 13022 | Arbiter: A. Lindhout
T. Necid 83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Utrechtu wygrał 12 razy i zanotował sześć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Lex Immers wywołał eksplozję radości wśród kibiców Denu Haag , zdobywając bramkę w 11. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Denu Haag w 36. minucie spotkania, gdy Aaron Meijers strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Sheraldo Becker.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 37. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Danny Bakker. Asystę przy bramce zanotował Abdenasser El Khayati.

Drugą połowę zespół Utrechtu rozpoczął w zmienionym składzie, za Othmana Boussaida wszedł Michiel Kramer. Na murawie, jak to często zdarzało się Utrechtowi w tym sezonie, pojawił się Mark van der Maarel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Tima Letscherta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 64. minucie Erik Falkenburg został zmieniony przez Melvyna Lorenzena. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Leon Guwara wszedł za Nicolasa Gavory'ego. A kibice Denu Haag nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thijmena Goppla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy. Murawę musiał opuścić Sheraldo Becker. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartą bramkę.

W 77. minucie w zespole Denu Haag doszło do zmiany. Tomasz Necid wszedł za Dannego Bakkera. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Gyrano Kerk z jedenastki gości. Była to 81. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Denu Haag w 83. minucie spotkania, gdy Tomasz Necid strzelił czwartego gola. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Abdenasser El Khayati.

W 90. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lex Immers z Denu Haag. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Willem Janssen
 36′ Aaron Meijers
Sean Klaiber
Shaquille Pinas
Timo Letschert46′
 11′, 90′ Lex Immers
Riechedly Bazoer
 37′ 77′ Danny Bakker
Joris van Overeem
72′ Sheraldo Becker
Gyrano Kerk81′
64′ Erik Falkenburg
Michiel Kramer46′
72′ Thijmen Goppel
Nick Venema
Elson Hooi

64′ Melvyn Lorenzen

77′  83′ Tomasz Necid

Arbiter nie ukarał zawodników Denu Haag żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.