Reklama

Reklama

29. kolejka Eredivisie: ADO Den Haag - FC Utrecht 5-0 (3-0)

W meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 6 kwietnia, jedenastka Denu Haag wysoko wygrała z Utrechtem 5-0 (3-0). Mecz na Cars Jeans Stadion obejrzało 13 022 widzów.

W  meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 6 kwietnia, jedenastka Denu Haag wysoko wygrała  z Utrechtem  5-0 (3-0). Mecz na Cars Jeans Stadion obejrzało 13 022 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Utrechtu wygrał 12 razy i zanotował sześć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Lex Immers wywołał eksplozję radości wśród kibiców Denu Haag , zdobywając bramkę w 11. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Denu Haag w 36. minucie spotkania, gdy Aaron Meijers strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Sheraldo Becker.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 37. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Danny Bakker. Asystę przy bramce zanotował Abdenasser El Khayati.

Reklama

Drugą połowę zespół Utrechtu rozpoczął w zmienionym składzie, za Othmana Boussaida wszedł Michiel Kramer. Na murawie, jak to często zdarzało się Utrechtowi w tym sezonie, pojawił się Mark van der Maarel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Tima Letscherta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 64. minucie Erik Falkenburg został zmieniony przez Melvyna Lorenzena. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Leon Guwara wszedł za Nicolasa Gavory'ego. A kibice Denu Haag nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thijmena Goppla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy. Murawę musiał opuścić Sheraldo Becker. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartą bramkę.

W 77. minucie w zespole Denu Haag doszło do zmiany. Tomasz Necid wszedł za Dannego Bakkera. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Gyrano Kerk z jedenastki gości. Była to 81. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Denu Haag w 83. minucie spotkania, gdy Tomasz Necid strzelił czwartego gola. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Abdenasser El Khayati.

W 90. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lex Immers z Denu Haag. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Arbiter nie ukarał zawodników Denu Haag żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

13 kwietnia drużyna Denu Haag zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Alkmaar Zaanstreek. Natomiast 14 kwietnia Vitesse Arnhem zagra z jedenastką Utrechtu na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL