28. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - SC Heerenveen 3-0 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 4 kwietnia, zespół Feyenoordu zwyciężył z Heerenveenem 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie obejrzało 25 000 widzów.

28. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-04-04 20:45 | Stadion: Stadion Feijenoord | Widzów: 25000 | Arbiter: B. Kuipers
T. Vilhena 71'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie za Daniela Hoegha wszedł Ibrahim Dresevic.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Feyenoordu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Nicolai Joergensen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Feyenoordu.

W 50. minucie w jedenastce Heerenveenu doszło do zmiany. Yuki Kobayashi wszedł za Stijna Schaarsa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Feyenoordu, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie wynik na 2-0 podwyższył Steven Berghuis. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sam Larsson.

W 60. minucie kartką został ukarany Lucas Woudenberg, zawodnik gości. Niedługo później trener Heerenveenu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Michela Vlapa. Na boisko wszedł Pelle van Amersfoort, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w 71. minucie spotkania, gdy Tonny Trindade strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Ericowi Botteghinowi z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Yassin Ayoub, a murawę opuścił Jordy Clasie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Heerenveen: Pelle'owi van Amersfoortowi w 82. i Dennisowi Johnsenowi w 89. minucie.

W 82. minucie w drużynie Feyenoordu doszło do zmiany. Bart Nieuwkoop wszedł za Rhu-endlya Martinę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Warner Hahn
75′ Eric Fernando Botteghin
Daniel Hoegh13′
Ridgeciano Haps
Kik Pierie
82′ Rhu-endly Martina
Lucas Woudenberg60′
Sven van Beek
Ben Rienstra
77′ Jordy Clasie
Stijn Schaars50′
Jens Toornstra
Michel Vlap71′
 71′ Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Mitchell van Bergen
 53′ Steven Berghuis
Sam Lammers
 32′ Nicolai Joergensen
Ibrahim Drešević13′
82′ Bart Nieuwkoop
Doke Schmidt
Jan-Arie van der Heijden
Andreas Skovgaard
Calvin Verdonk
Yuki Kobayashi50′
77′ Yassin Ayoub