Reklama

Reklama

28. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - SC Heerenveen 3-0 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 4 kwietnia, zespół Feyenoordu zwyciężył z Heerenveenem 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie obejrzało 25 000 widzów.

W  pojedynku 28. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 4 kwietnia, zespół Feyenoordu zwyciężył  z Heerenveenem  3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie obejrzało 25 000 widzów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie za Daniela Hoegha wszedł Ibrahim Dresevic.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Feyenoordu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Nicolai Joergensen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Feyenoordu.

W 50. minucie w jedenastce Heerenveenu doszło do zmiany. Yuki Kobayashi wszedł za Stijna Schaarsa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Feyenoordu, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie wynik na 2-0 podwyższył Steven Berghuis. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sam Larsson.

Reklama

W 60. minucie kartką został ukarany Lucas Woudenberg, zawodnik gości. Niedługo później trener Heerenveenu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Michela Vlapa. Na boisko wszedł Pelle van Amersfoort, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w 71. minucie spotkania, gdy Tonny Trindade strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Ericowi Botteghinowi z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Feyenoordu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Yassin Ayoub, a murawę opuścił Jordy Clasie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Heerenveen: Pelle'owi van Amersfoortowi w 82. i Dennisowi Johnsenowi w 89. minucie.

W 82. minucie w drużynie Feyenoordu doszło do zmiany. Bart Nieuwkoop wszedł za Rhu-endlya Martinę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Jedenastka Feyenoordu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Piłkarze Feyenoordu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast drużyna Heerenveenu wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę zespół Heerenveenu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie FC Emmen. Tego samego dnia VVV Venlo będzie gościć drużynę Feyenoordu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL